Epidemie koronavirus

Kompenzační bonus 2022 – jak se dokládá pokles příjmu o 30%?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám nárok na kompenzační bonus. Jsem OSVČ a podnikám 20 let v cestovním ruchu – Cestovní agentura, incoming se zaměřením na koncerty a hudební festivaly. Nikdy jsem nebyla ve ztrátě, ale od začátku pandemie – r. 2020 a 2021 nemám žádné příjmy. Jsem závislá na zahraniční klientele. Přesto […]

Zobrazit
 
 

Může mě zaměstnavatel nutit do očkování proti COVID?

Dobrý den, Zajímalo by mě, jestli mě zaměstnavatel může nutit do toho, abych se nechala naočkovat proti COVID-19. Já očkovaná nejsem. Mám dobrý zdravotní stav, nepatřím do žádné rizikové skupiny, a očkování mi přijde zbytečné. V zaměstnání jsem ale pod značným tlakem. Lidé, co se nechali naočkovat, dostali bonus k výplatě 2000 Kč a měli i volno […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus 2022 – budu na něj mít nárok?

Dobrý den Zajímalo by mě, jak to bude s novým kompenzačním bonusem, teď na podzim a v roce 2022? Četl jsem, že pro OSVČ by měl být nárok na 1000 Kč. Nevím ale jak se bude dokládat pokles příjmu? Začal jsem totiž podnikat až během června 2021 (živnostenský list mám od 10. 6. 2021, před tím jsem […]

Zobrazit
 
 

Ošetřovné či nemocenská v případě souběhu nemoci (COVID) matky a dítěte

Dobrý den, ráda bych zjistila, jak správně postupovat v případě, že jsem zároveň nemocná já i dítě (COVID pozitivní). Je správně, zažádat si u svého doktora o nemocenskou nebo žádat u pediatra o ošetřovné? Pokud se mohu rozhodnout sama, je pro mě nějaká z těchto variant výhodnější, s ohledem na současnou situaci? Předem děkuji za […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus pro rok 2022 a rodičovská dovolená

Dobrý den, v návrhu zákona se říká, že nárok na dávku má jen ten, pro koho je podnikání jako hlavní činnost. Pokud jsem na rodičovské dovolené, počítá se mé podnikání automaticky za činnost vedlejší, nebo je to na mé volbě. Celé roky rodičovské (mám 3 mini děti), jsem totiž podnikání vedla, jako činnost hlavní. Děkuji

Zobrazit
 

Ošetřovné na dítě z důvodu uzavření školy a daňové přiznání

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se uvádí do daňového přiznání příjem za ošetřovné, když jsou uzavřené školy. Jestli ano, stačí výpis z účtu nebo přijde ještě nějaký výpis (např. jako je od zaměstnavatele výpis zdanitelných příjmů za rok …)? Děkuji za odpověď

Zobrazit