Epidemie koronavirus

Docházka do školky u dětí zdravotnického personálu

Dobrý den, prosím o sdělení, zda zaměstnanci lékárny jsou „zdravotníci“. Od 12. 4. 2021 mohou nastoupit do mateřské školky děti zdravotníků?? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Nárok na kompenzační bonus po přerušení živnosti

Pozastavil jsem živnost 1. 3. 2021, mam nárok na třetí KB v r. 2021? Děkuji

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné při rotační výuce po otevření škol

Dobrý den, měla bych dotaz, od ledna čerpám bez přerušení na dceru ošetřovné. V březnu 18. 3. 2021 ji bylo 10 let. Ošetřovné jsem nepřerušila. Nyní bude navštěvovat v rámci rotací základní školu. Budu mít nárok na ošetřovné, samozřejmě pouze za dny kdy nebude dcera navštěvovat ZŠ v případě, že vyplním žádost o ošetřovné, navazující […]

Zobrazit
 
 

Jaké příjmy uvést v žádosti o kompenzační bonus pro OSVČ

Prosím o odpověď: V žádosti o kompenzační bonus pro období 1.2- 28.2 2021 a období 1.3-31.3 2021 je kolonka: výše příjmů ze všech významně dotčených činností ve srovnávacím období. Jsem kosmetička, průměrná výše ve srovnávacím období 11/2019- 1/2020  je 25510 Kč. Je zřejmé, že dle vládního nařízení, je můj salon od 25.12 2020 opět uzavřen, […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus za duben 2021 – srovnávací období

Dobrý den, budu srovnávat pokles příjmu v březnu 2021. Mohu pro výpočet poklesu příjmu o 50% použít rozhodné období 1. 6. 2020 – 30. 9. 2020? Mé příjmy jsou převažující a to všechny z jedné činnosti – Zednictví. Nebo musím použít srovnávací období leden, únor, březen 2020? Nebo si mohu vybrat? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Bylo už schváleno ošetřovné za březen ve výši 80%?

Dobrý den, Chci si teď na konci března vyplnit žádost o OČR za březen 2021. Dočetla jsem se, že se mělo ošetřovné za březen 2021 zvyšovat na 80%. Ale nikde nepíší, jestli už to bylo schváleno? Tak nevím, jestli mám s vyplněním žádosti čekat, nebo jak to vlastně je? Nerada bych o něco přišla. Děkuji za […]

Zobrazit