Epidemie koronavirus

Výpočet kompenzačního bonusu za únor 2021

Dobrý den, prosím o radu, jestli mám nárok na bonus za únor 2021, když můj průměrný měsíční příjem (tržby) byl v jednom porovnávaném období 13000,- Kč a v druhém 17000,-Kč. V lednu 2021 tržby 0,- Kč. Mohla byste vysvětlit princip výpočtu. Žádala jsem také za 6.období a tudíž bych měla mít bonus za únor 500,- […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na podporu pro OSVČ během epidemie?

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat, zda mám taky nárok na nějakou podporu. Jsem OSVČ moje činnost je nákup a prodej seconhandu . V minulém roce po prvním uzavření jsem byla nucena provozovnu zavřít už v květnu a to protože jsem přišla o sezónu a měla jsem na skladu zboží, které bylo jarní, a my […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus – specifikace příjmů

Dobrý den, ohledně nového kompenzačního bonusu se stále mluví o průměrných příjmech za stanovené srovnávací období. Můžete mi prosím objasnit, co je myšleno příjmy u OSVČ provádějící stavební práce? Je tím myšleno to, co jsem ve srovnávacím období vyfakturoval (splatnost tak může nastat až po konci srovnávacího období), nebo to co mi bylo v konkrétním […]

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus při HPP

Dobrý den, mám HPP v baru, který je teď zavřený, dostavám výplatu z kompenzačního bonusu, bohužel mi to nevystačí na výdaje za měsíc. Kdybych si našel další práci na HPP, přišel bych pak o výplatu z první práce? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Nárok na kompenzační bonus po přerušení živnosti

Dobrý den, od 1. 9. 2020 jsem z důvodu COVID pozastavil živnost a zaregistroval se na úřadu práce, kde jsem pobíral podporu do konce února 2021. Pokud si v březnu 2021 obnovím živnost, vznikne mi nárok na kompenzační bonus za tento měsíc? Děkuji

Zobrazit
 

Kompenzační bonus – můžu zadat průměrné tržby za rozhodné období?

Dobrý den, V pokynech k vyplnění žádosti o kompenzační bonus za únor je uvedeno, že místo srovnávacího období je možné použít tzv. rozhodné období. Rozhodným obdobím je období od 1. června 2020 do 30. září 2020. Mám tedy zprůměrovat tržby za tyto čtyři měsíce nebo zprůměrovat tržby za tři po sobě jdoucí měsíce z tohoto […]

Zobrazit