Jak se mění rodičovská v roce 2024?

Nástup po rodičovské a pracovní neschopnost

Dobrý den, Jsem na rodičovské dovolené, kterou mám sjednanou do tří let dítěte, tedy do 6. 9. 2021 Ale rodičovský příspěvek mám rozložený ještě za září a část října. V zaměstnání mám smlouvou na neurčito, ale nyní na RD do práce nechodím. Nedávno se mi stal úraz, pro který nebudu moci v září do práce […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na rodičovský příspěvek po návratu ze zahraničí?

Dobrý den, s bývalým přítelem jsme bydleli společně v Anglii. Nyní jsme se vrátili zpět do ČR, ale již nežijeme společně. Chci se zeptat, zda mám nárok na rodičovsky příspěvek a potřebuji k vyřizování bývalého přítele?

Zobrazit
 

Nárok na dovolenou po rodičovské dovolené 2020

Dobrý den, 31. 8. 2020 jsem ukončila rodičovskou dovolenou a požádala zaměstnavatele o neplacené volno do 6. 9. 2020. Dne 7. 9. 2020 jsem nastoupila zpět do zaměstnání. Pracovní poměr na dobu neurčitou mám od 1. 1. 2016. Nevyčerpanou dovolenou z roku 2017 jsem vyčerpala mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou.  Máme nárok na 20 dní […]

Zobrazit
 
 

Nárok na umístění dítěte ve státní MŠ v době MD, nepracující rodič

Prosím o vysvětlení Zákona o státní sociální podpoře č.117/1995Sb. aktuální znění k 1. 7. 2020 §31 poslední věta: Docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let. Je tedy v pořádku, že do státní MŠ může nastoupit na celodenní pobyt zdravé 3leté dítě (jedináček), kdy právě otec je na mateřské, aby podle matčiných […]

Zobrazit
 

Rodičovský příspěvek po návratu ze zahraničí

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na rodičovský příspěvek po návratu ze země EU. A pokud ano, jaké dokumenty budu potřebovat k vyřízení. Mám dvou a půl letého syna, který se narodil v zahraničí ale již od narození má i české občanství a rodný list. V zahraničí nepobírám žádné příspěvky na dítě. […]

Zobrazit
 

Podmínky pro otce pobírající rodičovský příspěvek 2018

Dobrý den, jsem OSVČ, termín porodu 30. 3. 2017. Jelikož jsem si neplatila včas nemocenské připojištění, nemám nárok na mateřskou. Živnost přerušovat nebudu. Bohužel si nemohu zvolit délku čerpání rodičovského příspěvku a mám automaticky na tu nejdelší domu :( Otec dítěte je v klasickém zaměstnaneckém poměru. Co by to pro něj/nás znamenalo za podmínky, pokud […]

Zobrazit