Jak se mění rodičovská v roce 2024?

Přivýdělek na rodičovské dovolené

Rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek ve výši 7090 Kč. Nyní mi od zaměstnavatele byla nabídnuta práce na stejné pozici, kterou jsem vykonávala před nástupem na MD, akorát ve zkráceném úvazku (čtvrtek, pátek – 7 hodin denně). Chtěla bych se prosím zeptat, jestli je možné nastoupit na tu samou pozici a jestli není potřeba vystavit […]

Zobrazit
 
 

Rodičovský příspěvek – otec dítěte je OSVČ

Dobrý den, v srpnu 2018 budu nastupovat na rodičovský příspěvek, dnem porodu dítěte, na PMM nárok nemám, otec dítěte (nejsme manželé), podniká jako OSVČ. Sociální a nemocenské pojištění platil, je možné si díky němu vybrat tříletou variantu 7600/měsíčné, i když doma s dítětem budu já? Popřípadě, co budeme k tomu potřebovat, ať si to můžeme […]

Zobrazit
 

Dočerpání rodičovské dávky před narozením druhého dítěte

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je možné si zažádat o vyplacení zbytku rodičáku. Čekám v brzké době druhé dítě a rodičák mi vychází do května ale, jelikož budu za chvíli rodit, tak mi ty dva zbylé měsíce, co bych měla ještě vyčerpat, utečou. Je nějaká možnost o vyplácení této dávky zažádat? děkuji za […]

Zobrazit
 
 

Vybrání rodičáku na první dítě, když se narodí druhé

Dobrý den, Máme doma skoro 2 letého syna a žena bude za měsíc rodit druhé. Žena pobírá rodičák 3800,-kč. Po narození druhého potomka jí bude rodičák zvýšen na 7800,-kč, ale rodičák na první dítě jí propadne nebo co se s ním stane? Slyšel jsem, že je možné zažádat a úplné vyplacení rodičáku na první dítě?? […]

Zobrazit
 

Rodičovský příspěvek na druhé dítě

Dobrý den, nyní jsem na rodičovské dovolené s prvním dítětem (dala jsem si prodlouženou variantu) Za pár měsíců se mi narodí druhý potomek (ale v průběhu rodičovské dovolené mi zanikl pracovní poměr na dobu určitou). Budu muset převést RD hned na manžela, abych si mohla volit délku a výši dalšího RD?? Jak při tomto postupovat? […]

Zobrazit
 

Nízká PPM a „dorovnání“ do výše rodičovského příspěvku

Dobrý den, prosím Vás o radu týkající se výše PPM. Do 31. 12. 2016 jsem byla zaměstnancem. Od 1. 1. 2017 podnikám (OSVČ), od 5. 1. 2017 si hradím nemocenské pojištění (v minimální výši), sociální pojištění hradím samozřejmě také (ale opět v minimální výši). V květnu 2017 jsem otěhotněla, předpokládaný termín porodu je na začátku […]

Zobrazit