Jak se změní přídavky na dítě v roce 2024

Máme nárok na přídavek na dítě u 18 letého syna?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máme nárok na přídavek na dítě. Manžel je zaměstnaný jako řidič, průměrný měsíční výdělek čistého má 18.700 Kč až 19.400 Kč. Já (manželka) jsem v domácnosti a nepobírám vůbec žádný příjem. Syn měl v prosinci 18 let a studuje. Nikdo jiný s námi v domácnosti nežije. Přídavek na […]

Zobrazit
 
 

Vrácení daňového bonusu na dítě a nárok na přídavky na dítě

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli když mi za celý rok vrátí finanční úřad daňový bonus na děti (jsem zaměstnaná,) tak mi úřad počítá příjem do přídavků na děti? A tím mi dávka byla odejmuta. Nikdy před tím se mi to nestalo, až teď.

Zobrazit
 

Na jaké sociální dávky mám nárok jako samoživitelka?

Dobrý den, jsem po rozchodu s přítelem a bydlím u babičky a mamky v rodinném domě 2+1. Mám roční dceru a v červnu čekám druhé dítě. Vím, že tady zůstat nemůžu a tak si chci hledat byt k pronájmu. Mamka je ochotná jít bydlet semnou. Ale i tak jsme ve finanční tísni. Mamka je na […]

Zobrazit
 
 

Rodičovský příspěvek – otec dítěte je OSVČ

Dobrý den, v srpnu 2018 budu nastupovat na rodičovský příspěvek, dnem porodu dítěte, na PMM nárok nemám, otec dítěte (nejsme manželé), podniká jako OSVČ. Sociální a nemocenské pojištění platil, je možné si díky němu vybrat tříletou variantu 7600/měsíčné, i když doma s dítětem budu já? Popřípadě, co budeme k tomu potřebovat, ať si to můžeme […]

Zobrazit
 

Kdo bude mít nárok na vyšší přídavky na dítě?

Dobrý den, na internetu jsem četla, že by se měly zvyšovat přídavky na dítě. Moc jsem to ale nepochopila, a tak by mě zajímalo, jak to je? Jsem momentálně jako samoživitelka na mateřský s nejmladším synem (2 roky). A nám ještě jednoho kluka, který má 5 roků. Na oba beru přídavky. Dělá to 1000 Kč za […]

Zobrazit
 

Příspěvek na dítě a zaměstnání na HPP během prázdnin

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když jsem studentkou prezenční formy studia na vysoké škole a pobírám na sebe příspěvek na nezaopatřené dítě a mam možnost jít po dobu studijního volna, tj. od června-září, na hlavní pracovní poměr se smlouvou na dobu určitou, zda tuto skutečnost musím hlásit na příslušném sociálním úřadě? Když jsem po […]

Zobrazit