Jak se změní rodičovský příspěvek 2024

Rodičovský příspěvek a určitý počet měsíců

Dobrý den, je možné čerpat rodičovsky příspěvek na určitý počet měsíců, třeba na 22 měsíců? Nebo je pouze možné dat na 2, 3 nebo 4 roky? Děkuji

Zobrazit
 
 

Rodičovská dovolená a podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, jsem OSVČ a manžel zaměstnanec. Na mateřské dovolené byl manžel. Nyní půjdu na rodičovskou dovolenou, která se vypočítá z manželova příjmu ze zaměstnaneckého poměru já. Bohužel manžel nyní skončil v zaměstnání (dohoda bez uvedení důvodu) a přihlásil se na úřad práce a bude pobírat podporu v nezaměstnanosti. Nebudou se krýt tyto dávky a […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená – co vše se dokládá k žádosti o rodičovský příspěvek?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co vše se dokládá k žádosti o rodičovský příspěvek, když vím, že na mateřskou nemám nárok. Jsem studentka, momentálně jsem studium přerušila. Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Kdy mám nárok na vyplacení mateřské dovolené

Dobrý den, jsem po rodičovské dovolené (malý měl 3roky). Měla jsem práci, ale na konci zkušební doby jsme podepsali dohodu o ukončení. Teď jsem na čerstvě na ÚP. Hledám si nové místo, ale moc se mi nedaří kvůli omezené pracovní době. Chtěli bychom ještě jedno dítě. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplacení […]

Zobrazit
 

Dočerpání rodičovského příspěvku najednou, před narozením druhého dítěte?

Dobrý den, jsem již 1 rok na RD se synem a nyní jsem opět těhotná. Zajímalo by mě, jestli lze zbytek RP vybrat najednou, nebo lze pouze navýšit na částku 11500 Kč a po porodu druhého dítěte zbytek propadne státu. Někde jsem totiž četla, že poslanci schválili výběr RP najednou, již ale nemohu nikde dohledat, […]

Zobrazit