Karanténa COVID

Kompenzační bonus pro OSVČ 2021/2022 za karanténu

Dobrý den, mám nárok jako OSVČ na 1. kompenzační bonus (22. 11. – 31. 12. 2021), když jsem měl nařízenou karanténu od 18.11. – 2. 12. 2021. Za odpověď předem děkuji.

Zobrazit
 
 

Kde žádat kompenzační bonus za nařízenou karanténu?

Dobrý den, kde žádat kompenzační bonus za nařízenou karanténu při platbě nemocenské? Děkuji.

Zobrazit
 

Může mě zaměstnavatel nutit do očkování proti COVID?

Dobrý den, Zajímalo by mě, jestli mě zaměstnavatel může nutit do toho, abych se nechala naočkovat proti COVID-19. Já očkovaná nejsem. Mám dobrý zdravotní stav, nepatřím do žádné rizikové skupiny, a očkování mi přijde zbytečné. V zaměstnání jsem ale pod značným tlakem. Lidé, co se nechali naočkovat, dostali bonus k výplatě 2000 Kč a měli i volno […]

Zobrazit
 
 

Kompenzace za COVID – nařízená karanténa u OSVČ

Dobrý den, byla mi nařízena izolace z důvodu COVID pozitivního testu v období od 1. 11. 2021 do 14. 11. 2021. Mám nárok na nějakou kompenzaci za tu izolaci? Nemocenské pojištění si neplatím. Děkuji

Zobrazit
 

Ošetřovné či nemocenská v případě souběhu nemoci (COVID) matky a dítěte

Dobrý den, ráda bych zjistila, jak správně postupovat v případě, že jsem zároveň nemocná já i dítě (COVID pozitivní). Je správně, zažádat si u svého doktora o nemocenskou nebo žádat u pediatra o ošetřovné? Pokud se mohu rozhodnout sama, je pro mě nějaká z těchto variant výhodnější, s ohledem na současnou situaci? Předem děkuji za […]

Zobrazit
 

Nárok na kompenzační bonus 2021 pro společníka malé s.r.o.

Dobrý den, prosím o informaci, zda má nárok osoba (můj otec), která vede malé s.r.o., ve které je veden jako jednatel a zároveň zaměstnanec své firmy. Jiná osoba ve firmě není, pouze můj otec, který je od února na nemocenské (nařízena karanténa) a nyní se léčí z prodělaného COVID? Všude se uvádí pouze o společnících, […]

Zobrazit