Kdy mohu pracovat během rodičovské?

Nárok na umístění dítěte ve státní MŠ v době MD, nepracující rodič

Prosím o vysvětlení Zákona o státní sociální podpoře č.117/1995Sb. aktuální znění k 1. 7. 2020 §31 poslední věta: Docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let. Je tedy v pořádku, že do státní MŠ může nastoupit na celodenní pobyt zdravé 3leté dítě (jedináček), kdy právě otec je na mateřské, aby podle matčiných […]

Zobrazit
 
 

Nová práce na HPP ještě během rodičovské dovolené

Dobrý den, v listopadu mi končí rodičovská dovolená, na které budu 3 roky, zaměstnavatel mi tedy má držet místo. Bohužel moje pozice byla zrušena a já předpokládám, že dostanu výpověď. Našla jsem si práci novou, do které mám nastoupit v záři. Moje otázka zní: mohu mít u nové práce smlouvu na dobu neurčitou, i když […]

Zobrazit
 

Rodičovská a dva hlavní pracovní poměry

Dobrý den, dotaz k rodičovské dovolené, která končí k 30. září 2020 (dítě 3 roky), do té doby pobírám rodičovský příspěvek. K zaměstnavateli, u kterého jsem pracovala, se nevracím z důvodu zrušené pozice. Do nové práce nastupuji na HPP k 1. 8. 2020. Budu v tu dobu mít dva hlavní pracovní poměry, mohu ten, kde mi […]

Zobrazit
 
 

Práce a rodičovská dovolená

Dobrý den, mohu při pobírání rodičovského příspěvku pracovat u stejného zaměstnavatele od července 2018, aniž by muselo jít 6. měsíční dítě do jeslí? Manžel by zajistil péči o dítě, kdy bude mít volné dny (pracuje na směny). Děkuji

Zobrazit
 

Přivýdělek na rodičovské dovolené

Rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek ve výši 7090 Kč. Nyní mi od zaměstnavatele byla nabídnuta práce na stejné pozici, kterou jsem vykonávala před nástupem na MD, akorát ve zkráceném úvazku (čtvrtek, pátek – 7 hodin denně). Chtěla bych se prosím zeptat, jestli je možné nastoupit na tu samou pozici a jestli není potřeba vystavit […]

Zobrazit
 

Rodičovská a hlavní pracovní poměr

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a dostala jsem nabídku na hlavní pracovní poměr. Místo mi není z minulé práce drženo, byla jsem OSVČ. Když nastoupím, budu brát tak 13-15000. Bude mi ze mzdy odváděno zdravotní a sociální? Budu mít nárok na bonus na děti a v jaké výši? Mám 4 děti. Nejsem vdaná, o dítě […]

Zobrazit