Kolik bude maximální rodičovská 2024?

Pozdní žádost o RP – bude mi nakonec vyplacena celá rodičovská?

V dubnu 2021 se nám narodil syn. Do srpna jsem pobírala mateřskou. Až teď v lednu 2022 jsem požádala o rodičovský příspěvek. Bude mi nakonec vyplaceno celých 300 000 Kč nebo ne? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Nástup po rodičovské a pracovní neschopnost

Dobrý den, Jsem na rodičovské dovolené, kterou mám sjednanou do tří let dítěte, tedy do 6. 9. 2021 Ale rodičovský příspěvek mám rozložený ještě za září a část října. V zaměstnání mám smlouvou na neurčito, ale nyní na RD do práce nechodím. Nedávno se mi stal úraz, pro který nebudu moci v září do práce […]

Zobrazit
 

Nárok na umístění dítěte ve státní MŠ v době MD, nepracující rodič

Prosím o vysvětlení Zákona o státní sociální podpoře č.117/1995Sb. aktuální znění k 1. 7. 2020 §31 poslední věta: Docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let. Je tedy v pořádku, že do státní MŠ může nastoupit na celodenní pobyt zdravé 3leté dítě (jedináček), kdy právě otec je na mateřské, aby podle matčiných […]

Zobrazit
 
 

Čerpání celého rodičovského příspěvku naráz

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, zda jde čerpat RP naráz nebo třeba na 2x? Děkuji za odpověď. Na mateřské jsem měla denní výměr 885,- Kč Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Změna zaměstnavatele v průběhu RD

Dobrý den, 28.4. 2018 mi uplyne doba pro čerpání příspěvku v rámci mateřské a začne čerpání rodičovské. Aktuálně mam uzavřen pracovní poměr (HPP) na dobu neurčitou. Společnost, u které jsem zaměstnaná, se bude k 1. 5. 2018 rušit, proto mi aktuální zaměstnavatel nabídl k 1. 5. 2018 uzavření nové pracovní smlouvy u jeho druhé společnosti […]

Zobrazit
 

Pozdní zažádání o rodičovský příspěvek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak mám postupovat. 28. 8. 2017, jsem porodila, tudíž teď mi skončila mateřská. Jenže jsem si ještě nezažádala o rodičovský příspěvek a zřejmě ani můj zaměstnavatel nic neposlal. Co tedy mám udělat já, a co on?? Vůbec těmhle věcem nerozumím :( Děkuji za odpověď

Zobrazit