Kolik bude maximální rodičovská 2024?

Délka trvání smlouvy po dobu rodičovské dovolené

Dobrý den, v září 2017 mi končí rodičovská dovolená, měla bych nastoupit zpět do práce, kde mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ale nevyplatí se mi z finančních ani časových důvodů dojíždět. Plánujeme však ještě druhé dítě, ale jelikož zatím nejsem těhotná, tedy nemohu z rodičovské dovolené navázat na druhou mateřskou, chci si najít práci […]

Zobrazit
 
 

Kolik budu brát mateřskou u druhého dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik budu brát mateřskou u druhého dítěte, když jsem byla po první rodičovské na 2 měsíce zpátky ve stejné práci. V srpnu jsem nastoupila (prvnímu synovi byli 3 roky), a v říjnu jsem odcházela na nemocenskou, kvůli rizikovému těhotenství. Budu mít mateřskou stejnou jako u prvního nebo jak se […]

Zobrazit
 

Rodičovský příspěvek, manžel je OSVČ

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené (od 5/2015) a plánuji druhé dítě. V průběhu RD mi byl ukončen pracovní poměr, nebudu mít tudíž nárok na mateřskou. Ale jak je to s rodičovským příspěvkem? Manžel je OSVČ a údajně lze čerpat rodičovský příspěvek na něj, pokud si platí nemocenské pojištění. Jak dlouho před porodem musí toto […]

Zobrazit
 
 

Změna výše RP v roce 2017

Dobrý den, jsem samoživitelka na rodičovské dovolené. Rodila jsem v srpnu 2016. Automaticky jsem dostala 4 letou variantu čerpání RP. Od roku 2017 má přijít změna a měla by být možnost čerpat RP i v 3 leté variantě. Budu mít možnost si to změnit, nebo je tato změna jen pro děti narozené v roce 2017? […]

Zobrazit
 

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit
 

Na co mám nárok jako samoživitelka v roce 2017?

Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat, na co mám nárok, jako samoživitelka? Budu na to úplně sama. Má se mi to narodit koncem února 2017 nebo začátkem března 2017 Děkuji za pochopení

Zobrazit