Kolik je mateřská 2020?

Online kalkulačka 2020: Mateřská dovolená

Během mateřské dovolené máte zpravidla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM). Na této stránce najdete aktuální online kalkulačku, pro výpočet peněžité pomoci v mateřství v roce 2020. Můžete si tedy sami spočítat, kolik byste mohli dostat během mateřské dovolené. V doprovodném textu se podíváme na to, jak se provádí výpočet PPM, jaké jsou podmínky a kdo má nárok na […]

Zobrazit

Nárok na mateřskou – těhotenství po skončení zaměstnání

Dobrý den, k 31. 1. 2020 jsem dostala po 7 letech výpověď v zaměstnání z důvodů nadbytečnosti. Můj pracovní poměr tedy dnem 31. 3. 2020 skončil. Byla jsem zaměstnaná na HPP 3. 3. 2020 jsem onemocněla. V průběhu nemoci jsem otěhotněla a nyní jsem stále v pracovní neschopnosti již na rizikovém těhotenství. Můj dotaz zní, […]

Zobrazit

Kolik je mateřská po rizikovém těhotenství?

Dobrý den, Zajímalo by mne, jak se počítá výše mateřské po nemocenské (rizikové těhotenství). Či sa počítá z průmerné hrubý mzdy co mám vo výplatní pásce alebo z hrubé mzdy co mám v zmluve? Ďakujem.

Zobrazit

Peněžitá pomoc v mateřství po rizikovém těhotenství

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP od 13. 11. 2017, na dobu určitou tj. do října 2018. Nyní jsem na neschopence – rizikové těhotenství. Před nástupem do práce jsem byla necelé dva měsíce vedena na úřadu práce. Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Nejsem si jistá jak je to když marodím. Předem děkuji.

Zobrazit

Nástup otce na mateřskou dovolenou

Dobrý den, Jako otec/zaměstnanec plánuji za 2 měsíce nástup na MD na základě dohody s manželkou o svěření syna do péče. Slyšel jsem, že jako otec mohu nastoupit nejdříve 7. týden po porodu. Je nutné tento termín přesně dodržet? Případně do jaké doby od porodu je možné na MD nastoupit? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Mateřská dovolená při 3/4 úvazku

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně mateřské dovolené. Mám dceru 3 roky a rodičovský příspěvek na ni mám na 4 roky (neměla jsem nárok na mateřskou z minulé práce), v lednu jsem nastoupila do práce na klasický úvazek 40hodin týdně, ale jelikož nestíhám mít odpracované hodiny, brává mi zaměstnavatel chybějící hodiny z dovolené, tudíž jsme […]

Zobrazit