Kolik je mateřská 2024?

Online kalkulačka PPM 2024: Mateřská dovolená a peněžitá pomoc v mateřství

Během mateřské dovolené máte zpravidla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM). Na této stránce najdete aktuální online kalkulačku, pro výpočet peněžité pomoci v mateřství v roce 2024. Můžete si tedy sami spočítat, kolik byste mohli dostat během mateřské dovolené. V doprovodném textu se podíváme na to, jak se provádí výpočet PPM, jaké jsou podmínky a kdo má […]

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné a mateřskou v roce 2022 u nezaměstnané těhotné, po skončení studia na SŠ?

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jestli budu mít nárok na porodné a mateřskou, když jsem momentálně nezaměstnaná a vedená na Úřadu práce. Hledala jsem to na internetu, a narazila jsem na různé informace a nemám v tom moc jasno. Minulý rok jsem dokončila studium střední školy. Kvůli COVIDu a dalším věcem, jsem nakonec maturovala až […]

Zobrazit
 

Práce na DPP během mateřské dovolené v roce 2022

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Od 1. února 2022 nastupuji na mateřskou dovolenou. Zaměstnavatel mi nabídl práci na DPP (zastávám technickou pozici a DPP bych měla na administrativu). Chtěla bych se zeptat, zda tedy mohu během mateřské dovolené, pracovat na DPP pro stejného zaměstnavatele, nebo jestli je tam nějaké omezení? A dále, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou – jaká je minimální odpracovaná doba?

Dobrý den, jsem zaměstnaná od května 2021, pracuji tedy cca 5 měsíc a chtěla jsem se zeptat, pokud bych teď otěhotněla, jestli bych měla nárok na mateřskou dovolenou? Spíše bych si chtěla ujasnit, jestli odpracovaných 270 dní (9 měsíců), musí byt před otěhotněním nebo jestli bych mohla otěhotnět i dřív, abych na mateřskou měla nárok? […]

Zobrazit
 

Vyplácení mateřské z druhého HPP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se mi bude zahrnovat do vyplácení mateřské i výpočet z druhého HPP když mi skončil 4. 9. 2020 kvůli Covid-19. Splňuji podmínku minimální doby účasti na nemocenském pojištění v délce 270 kalendářních dní za poslední dva roky. Druhý HPP stále pokračuje. Termín porodu mám 29. 6. 2021 a […]

Zobrazit
 

Změna zaměstnání a nárok na mateřskou

Dobrý den, budu měnit zaměstnání (v minulé práci  jsem pracovala na poloviční úvazek celý rok). Ráda bych se zeptala, pokud bych otěhotněla a nesplnila podmínku 270 dní pojištění v novém zaměstnání, kde budu pracovat na celý úvazek. Jestli se dopočítá pojištění z minulé práce, abych měla nárok na mateřskou.? Děkuji

Zobrazit