Kolik je mateřská 2024?

Budu mít nárok na PPM?

Dobrý den, jsem od 20 let OSVČ, přičemž jsem nebyla dobrovolným účastníkem nemocenského pojištění. Dnes je mi 33 let a zároveň jsem se nechala zaměstnat 1.5.2015. Teď jsem těhotná a v únoru mám termín porodu, měla bych nastoupit na PPM, ale nevím, jestli mám na ní nárok. Zkusíte mi odpovědět na mou otázku, zda mám […]

Zobrazit
 
 

Podnikání při mateřské dovolené

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP. V letním období provozuji jako vedlejší činnost stánek s občerstvením. Nyní jsem těhotná a začátkem června nastupuji na mateřskou dovolenou a zároveň zahajuji provoz stánku. Jsem povinná hradit zdravotní a sociální pojištění při provozu stánku? Nebo budu jako žena na mateřské osvobozena? Zároveň budu stále vedena jako zaměstnanec firmy, […]

Zobrazit
 

Sociální pojištění při mateřské do 7mi let

Dobrý den, rozhodla jsem se, že zůstanou na mateřské s dítětem až do 7mi let. Vím, že mi stát bude platit zdravotní pojištění, ale jak je to se sociálním? Nemusí se platit jako u mateřské do 4let? Je to tzv. náhradní doba pojistného? Započítává se mi tato doba do odpracovaných let-do důchodu? Děkuji

Zobrazit
 
 

Výpočet mateřské – jenom poslední zaměstnání nebo všechny?

Dobrý den, jsme těhotná a čekám za několik týdnů narození dítěte. Zajímalo by mě jak je to s výpočtem mateřské – z čeho se přesně počítá. Na internetu jsem se dočetla, že se to počítá z hrubé mzdy za posledních 12 měsíců. Jak to ale je, když jsem v posledním roce 2x měnila zaměstnání. Bude se to počítat ze […]

Zobrazit
 

Pozdější nástup na mateřskou – mohu pracovat až do porodu?

Dobrý den, jsem těhotná a jsem v šestém měsíci. Zajímalo by mě, jak je to s nástupem na mateřskou. Pracuji teprve poměrně krátkou dobu. Co jsem si to počítala, tak bych sice podmínku 270 odpracovaných dní měla splnit, ale vychází mi to tak, že bych musela chodit do práce skoro až do porodu. Tak jsem se chtěla […]

Zobrazit
 

Souběh RP a PPM (rodičovského příspěvku a mateřské)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to funguje u rodičovské a mateřské. Pokud nyní mám RP na dítě ve výši 7600 Kč a budu nastupovat na mateřskou dovolenou druhým dítětem, kolik peněz vlastně ještě dostanu? Moje mateřská u prvního dítěte byla přibližně 16 tisíc korun. Na mateřskou bych měla nastupovat zhruba kolem 20 v tomto […]

Zobrazit