Kolik je minimální mateřská v roce 2024?

Mateřská a rodičovský příspěvek na druhé dítě v roce 2021

Dobrý den, jsem nyní na RP, který končí 03/2021 (nastaveno na 3 roky). Teď jsem těhotná a druhé miminko by se mělo narodit až 07/2021. Prosím o radu, na co a za jakých podmínek, mám nárok. Bylo by výhodnější prodloužit RP (bez financí ), anebo se nahlásit na ÚP (pracovní poměr u prvního dítěte, byl […]

Zobrazit
 
 

Počítá se i rodičovská dovolená do potřebných 270 dní pro PPM?

Dobrý den, do 7/2020 jsem byla jen na rodičovské. Od 2/2020 do 5/2020 jsem současně při rodičovské pracovala na dohodu o provedení práce – měsíční příjem byl přesně 10 000 (předpokládám tedy, že když to nepřekročilo 10 tisíc, tak že za tyto měsíce mi nevznikla účast na nemocenské pojištění – tudíž i za tuto dobu […]

Zobrazit
 

Pracovní neschopnost (rizikové těhotenství)

Dobrý den, jsem asi komplikovaný případ, přečetla jsem toho už hodně, ale nemůžu nikde dohledat informace přímo na mě. S manželem plánujeme miminko. Pracovní poměr mi začíná 24. 8. 2020 (nemám ve smlouvě zkušební dobu), jako zástup za učitelku v MŠ po dobu její MD. Za poslední dva roky jsem byla zaměstnaná, ale z toho […]

Zobrazit
 
 

Mateřská dovolená a dva zaměstnavatelé

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to v mém případě bude s výpočtem PPM? U jednoho zaměstnavatele mám podepsanou pracovní smlouvu na dobu neurčitou (22 tis. hrubého), U druhého zaměstnavatele mám již poněkolikáté uzavřenou pracovní smlouvu (zkrácené HPP) na dobu určitou (1 rok, od prosince, mzda kolísá kolem 3-5 tis. hrubého). V tomto druhém […]

Zobrazit
 

Peněžitá pomoc v mateřství po rizikovém těhotenství

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP od 13. 11. 2017, na dobu určitou tj. do října 2018. Nyní jsem na neschopence – rizikové těhotenství. Před nástupem do práce jsem byla necelé dva měsíce vedena na úřadu práce. Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Nejsem si jistá jak je to když marodím. Předem děkuji.

Zobrazit
 

Budem mat narok na matersku alebo nie ?

Dobrý den, Chcem sa opýtať dna 16.1.2017 som nastupila do práce a hned dostala aj zmluvu. Po mesiaci som zistila že som tehotn a termín mám 27.10.2017. Budem mat narok na matersku v tomto pripade? dakujem za informaciu pekny den

Zobrazit