Kolik je nemocenská 2024

Nárok na nemocenskou v době mateřské dovolené

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné čerpat nemocenské dávky i po dobu mateřské dovolené popř. po porodu. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Co je výhodnější – podpora v nezaměstnanosti nebo nemocenská?

Dobrý den, mám dotaz ohledně nástupu na MD z úřadu práce. Momentálně jsem ještě zaměstnaná, ale smlouva mi končí 8. 8. 2017. Termín porodu mám 5. 11. takže nástup na MD mám cca od poloviny září. Nárok na mateřskou mám (nyní pracuji rok, předtím jsem byla 3/4 roku OSVČ ale platila jsem si nemocenskou, před […]

Zobrazit
 

Nárok na nemocenskou když člověk nepracuje?

Dobrý den, chci se zeptat, když člověk nepracuje, ale platí si zdravotní i sociální pojištění je možné jít na nemocenskou? Děkuji.

Zobrazit
 
 

Nemocenská při práci na DPČ

Dobrý večer, pracuji na DPČ už 6 měsíců. Zaměstnavatel bohužel jinou smlouvu nechce dát. Do práce chodím každý den, jako kdybych měla HPP. Takže má výplata každý měsíc nejde pod 10000 Kč. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na nemocenskou, protože jsem zjistila, že jsem těhotná a moje lékařka mi chce napsat neschopenku, protože […]

Zobrazit
 

Náhrada výdělku po skončení pracovní neschopnosti (pracovmní úraz)

Dobrý den, stal se mi vážný pracovní úraz, který si vyžádá převedení na jinou pracovní pozici, než jsem vykonával před pracovním úrazem. Tak se chci zeptat, jak je to s náhradou výdělku po skončení pracovní neschopnosti. Z Vašich příspěvků jsem se dozvěděl, že pokud mě zaměstnavatel převede na méně placenou práci, je povinen rozdíl mezi […]

Zobrazit
 

Dotaz ohledně nemocenské při DPČ

Dobrý den, zajímá mě, když jsem nyní cca. 1,5 roku nezaměstnaná a teď se nacházím ve 4. měsíci těhotenství s tím, že od prosince budu mít novou práci, ale pouze na DPČ, zda-li budu mít od března nárok na nemocenskou (když na mateřskou nedosáhnu) před porodem. díky za odpověď

Zobrazit