Kolik je nemocenská 2024

Ošetřovné a nemocenské při pobírání rodičovského příspěvku

Dobrý den, nastoupila jsem zpět do práce, ale stále pobírám rodičovský příspěvek. Zajímalo by mě, jestli mám v tomto případě nárok na ošetřovné dítěte, na které pobírám rodičovský příspěvek, anebo na nemocenskou. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zobrazit
 
 

Nárok na nemocenskou při práci v zahraničí

Dobrý den, 31. 5. jsem ukončil pracovní poměr v zahraničí – EU. od 11. 6. jsem na UP v CR, podpora v nezaměstnanosti mi pravděpodobně nebude přiznána. Po úrazu jsem v pracovní neschopnosti. Rad bych se dotázal, zda budu mít nárok na nemocenskou. Děkuji.

Zobrazit
 

Jak se vyplácí náhrada mzdy a nemocenská při pracovním úrazu

Dobrý den, rád bych se zeptal, když jsem na nemocenské skrz vážný pracovní úraz (více jak 5 dní v nemocnici), tak první měsíc platí firma, pokud se nemýlím, ale jak to probíhá následovně? Ze sociálky mě přišlo životní minimum cca 8500 a zbytek má doplácet firma? Protože na internetu jsem našel, že by se mělo […]

Zobrazit
 
 

Můžu brát ošetřovný, když je manželka na rodičovské?

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli mám nárok na ošetřovný, i když je manželka doma s dítětem na rodičovské? Pokud bude dítě nemocné, mohu jít na paragraf s dítětem a brát nemocenskou? Nebo ne? Díky moc za objasnění jak je to v tomhle případě s ošetřovným Luboš.

Zobrazit
 

Nárok na nemocenskou během rodičovské dovolené

Dobrý den, jsem na tříleté rodičovské dovolené a jsem doma s dítětem. Zajímalo by mě, jestli mám případně nárok na nemocenskou, když během rodičovské dovolené onemocním nebo budu mít nějaký úraz? Moje zaměstnání stále trvá, takže mám za to, že jsem pořád zaměstnanec. Mohu si tedy nechat od doktora vystavit neschopenku a dostanu pak nějaké peníze? […]

Zobrazit
 

Jak se počítá nemocenská, když změním zaměstnavatele?

Dobrý den, za několik dní bych měl nastoupit na plánovanou operaci. Vím, že prvních 14 dní, co budu v pracovní neschopnosti, mi budete platit zaměstnavatel. Zajímalo by mě, jak to bude potom s nemocenskou v příštím měsíci? Z čeho se mi bude počítat? Do zaměstnání jsem nastoupil na začátku roku. Někde jsem četl, že nemocenská se počítá z příjmů za […]

Zobrazit