Kolik je nemocenská za prvních 14 dní

Výpověď dohodou a nemocenská

Dobrý den, řeším podklady pro DP 2020 kolegy- měl „úrodný rok“ 1) 1.1 – 31.1.prac.poměr – ukončení dohodou 2) 30.1.(před ukončením PP) nastoupil na PN – trvala do 2.3. 3) 3.3. – 31.7. – pracovní poměr – ukončení dohodou 4) 1.8. – 9.8. – NIC 5) 10.8. – 22.9. – ÚP 6) 23.9. – OSVČ […]

Zobrazit
 
 

Výpočet nemocenské po nemocenské, v další pracovní neschopnosti

Dobrý den, byl jsem 2,5 měsíce v pracovní neschopnosti. Po nástupu do zaměstnání jsem ale po týdnu dostal horečky a jsem v pracovní neschopnosti opět. Jak se mi prosím bude vypočítávat nemocenská v tomto případě? Děkuji

Zobrazit
 

Co mám dělat, když mi nepřišla nemocenská

Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti od 21. 12. 2020 a dnes je 15. 2. 2021. Poslední výplata neschopenky mi přišla od zaměstnavatele 14. 1. 2021. Ještě mi doposud nepřišla výplata ze sociálky. Co mám dělat? Děkuji

Zobrazit
 
 

Jak se platí nemocenská a smlouva na dobu určitou

Dobrý den, od května 2020 jsem zaměstnána jako uklízečka. Právě jsem zjistila těhotenství a můj gynekolog mi doporučuje jít na rizikové těhotenství. Chtěla bych se zeptat, kolik by činila nemocenská, při mé hrubé mzdě 15 200,- Pracuji krátký a dlouhý týden, jeden den 12h. Byla by mi vyplácena nemocenská každý den, tedy pět dní v […]

Zobrazit
 

Neschopenka a nárok na nemocenskou po skončení rodičovského příspěvku

Dobrý den, 10. 4. 2021 mi končí rodičovská, dceři budou tři roky. Jelikož nemám školku ani zařízené hlídání budu žádat zaměstnavatele o neplacené volno do září. Pokud by nesouhlasil, mohla bych od 11. 4. 2021 marodit, když mě lékař uzná práce neschopnou? Budu mít nárok na nemocenskou? Ještě Vám musím napsat, že rodičovský příspěvek budu […]

Zobrazit
 

Nemocenská DPČ – náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele

Dobrý den, v měsíci září a říjnu jsem pracovala na DPČ, příjem byl vyšší jak 3000 Kč. Do práce jdu vždy podle daného měsíčního plánu, který se dozvím par dni před daným měsícem. Od 22. října 2020 mám neschopenku a zaměstnavatel mi nechce zaplatit prvních 14 dni na neschopence. Prý na to nemám nárok, protože […]

Zobrazit