Kolik je nemocenská za prvních 14 dní

Nárok na nemocenskou (náhradu mzdy) v den nástupu do zaměstnání

Dobrý den, potřebuji poradit. Zaměstnanec měl podepsanou pracovní smlouvu od 1. 11. (neděle) a od 2. 11. onemocněl na COVID do 10.11. Pracovní doba pondělí až pátek 8h. Neodpracoval ani 1 hodinu a tak se ptám, zda má nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele. Děkuji

Zobrazit
 
 

Srážky z nemocenské při insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Tím, že jsem nikdy nemarodila, tak nevím, jak se vyplácí dávky. Před dvěma měsíci, mi byla povolena insolvence, před měsícem jsem musela podstoupit operaci, je to měsíc co nyní marodím. Chtěla jsem se zeptat, jak se ty dávky vyplácí a zda mi strhnou i insolvenční částku? Jsem matka samoživitelka, […]

Zobrazit
 

Platí se víkendy na neschopence?

Dobrý den, Jsem na neschopence kvůli koronaviru a zajímalo by mě, jak je to s placením nemocenské o víkendech? Platí se nemocenská i o víkendech? Děkuji za radu

Zobrazit
 
 

Výpočet neschopenky – z čeho se počítá nemocenská

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské. Od 1. 7. 2020 jsem na nemocenské. Chtěla jsem si vypočítat výši, ale bohužel se v tom nevyznám. Bylo uvedeno průměrný měsíční příjem za 12 měsíců a průměr za poslední kalendářní čtvrtletí. Takže rok zpět za 7/2019 hrubý měsíční příjem činil 44500,- Kč (byly v tom prémie). Od 1. […]

Zobrazit
 

Kolik je nemocenská po nástupu do nového zaměstnání?

Dobry den, chtěl bych se zeptat, z čeho mi bude vypočítána nemocenská. Jsem sezonní pracovník a po 5 měsících na Úřadu práce jsem se vrátil do stejného zaměstnání a bohužel po pár dnech jsem musel nastoupit na neschopenku. Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Výplata nemocenské po ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý den, před ukončením smlouvy na dobu určitou jsem musel na nemocenskou. Pracovní smlouva mi skončila 31. 3. 2018 a nemocenská začala 26. 3. 2018. Musí mi bývalý zaměstnavatel platit nemocenskou do 14. dne od 4. dne? I když sedmý až 14. den je v dalším měsíci, tedy od 1. 4. do 8. 4. 2018, […]

Zobrazit