Kolik je podpora v nezaměstnanosti 2020

Mám nárok na podporu, když dostanu odstupné?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Zaměstnavatel mi dal výpověď pro nadbytečnost. Dostanu odstupné 3 platy. Mám nárok na podporu na úřadu práce??? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Kalkulačka: výpočet podpory v nezaměstnanosti 2020

Při ztrátě zaměstnání (nebo při ukončení či přerušení podnikání), můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti od Úřadu práce. Nárok na podporu je 5 až 11 měsíců (podle věku) a její výše se vypočítá, jako 65% až 45% z průměrné čisté mzdy v posledním zaměstnání (nebo z vyměřovacího základu pro sociální (důchodové) pojištění u OSVČ). Pro nárok na podporu […]

Zobrazit

Podpora v nezaměstnanosti a odstupné

Dobrý den, v loňském roce jsem byla od 14.6 vedená na ÚP, podpora mi byla přiznána od 12.6. Jelikož jsem dostala od zaměstnavatele 12-ti měsíční odstupné, podpora mi bude vyplacena až po uplynutí 12 měsíců, tj. ode dne 12. června 2020. 14.4. jsem byla vyřazena z ÚP. Teď, 12. dubna se mi narodila dcera a […]

Zobrazit

Úřad práce po rodičovské dovolené

Dobrý den, bude mi končit rodičovská dovolená (3 roky) a jsem zaměstnaná na dobu neurčitou ve služebním poměru. Těsně před koncem rodičovské dovolené se budeme stěhovat do jiného města, plánuji tedy podat výpověď a najít si zaměstnání blíže novému bydlišti, synka rovněž chceme dát do školky v místě nového bydliště. Po podání výpovědi se zřejmě […]

Zobrazit

Přivýdělek na UP – mohu si jako nezaměstnaný přivydělat?

Dobrý den, jsem v evidenci UP od 1. 5. 2020, podpora v nezaměstnanosti mě byla přiznána od 1. 8. 2020 z důvodu vyplacení odstupného od posledního zaměstnavatele. Mohu si v měsících květen-červenec přivydělat? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Nárok na podporu v nezaměstnanosti po rodičovské

Dobrý den. Jsem na rodičovské dovolené, která mi končí letošní rok 2020 v měsíci květen. Rodičovská byla do 4 let věku dítěte. V loni jsem dala výpověď ze zaměstnání, jelikož jsem se na pozici nechtěla vracet. Po skončení rodičovské se budu hlásit na Úřad práce. Můj dotaz zní. Budu mít nárok na nějakou podporu, dávky, […]

Zobrazit