Kolik je podpora v nezaměstnanosti 2024

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – placení dobrovolného důchodového pojištění

Dobrý den, už půl roku nejsem vedena na Úřadu práce a ani zaměstnaná. Platím si ale sama sociální pojištění i zdravotní. Pokud se vrátím na UP budu mít nárok na podporu? Děkuji

Zobrazit
 
 

Kalkulačka: výpočet podpory v nezaměstnanosti 2024

Při ztrátě zaměstnání (nebo při ukončení či přerušení podnikání), můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti od Úřadu práce. Nárok na podporu je 5 až 11 měsíců (podle věku) a její výše se vypočítá, jako 65% až 45% z průměrné čisté mzdy v posledním zaměstnání (nebo z vyměřovacího základu pro sociální (důchodové) pojištění u OSVČ). Pro nárok na podporu […]

Zobrazit
 

Výpočet podpory v nezaměstnanosti po ukončení OSVČ bez příjmu

Dobrý den, K 30. 9. 2021 jsem ukončila zaměstnání, ale se svými zdravotní problémy jsem pokračovala na nemocenské do 30. 6. 2022. Protože jsem nenašla práci, nahlásila jsem se na Úřad práce a to 1. 7. 2022, kde jsem sice absolvovala rekvalifikační kurs na PC, ale práci se mi nezískat nepodařilo. Proto jsem přijala nabídku […]

Zobrazit
 
 

Výpočet podpory – z jaké částky se vypočítá podpora v nezaměstnanosti?

Dobrý den, z jakého výdělku, částky se vypočítá podpora v nezaměstnanosti? Zaměstnavatel mi dal výpověď z důvodu platební neschopnosti. Jsem u firmy 10 let. Výpověď s dvouměsíční lhůtou a tříměsíčním odstupným. Po třech týdnech jsem nastoupil do nemocnice a pak další 3 měsíce v nemocenské. Po ukončení nemocenské mi dobíhá výpovědní doba ještě 5 týdnů. […]

Zobrazit
 

Nárok na dávky v nezaměstnanosti v roce 2022 – smlouva na dobu určitou

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na dávky v nezaměstnanosti, pokud bych nepodepsala další prodloužení smlouvy na dobu určitou, nebo pokud by mi ji naopak nechtěli prodloužit oni. Ve firmě pracuji cca od poloviny roku 2020. Nejdříve jsem měla smlouvu jen na půl roku. Loni v lednu jsme podepsali prodloužení na jeden rok. […]

Zobrazit
 

Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti – výpověď k 31. 12.?

Dobrý den, Dostala jsem od zaměstnavatele výpověď. Momentálně jsem ve výpovědní době, a zaměstnání by mi mělo skončit na konci roku – k 31. 12. 2021. Měla bych dva dotazy, ohledně podpory v nezaměstnanosti: 1. Z čeho se přesně bude počítat podpora v nezaměstnanosti? Vím, že je to z čisté výplaty, ale nevím, za jaké se to […]

Zobrazit