Kolik je podpora v nezaměstnanosti 2024

Podpora v nezaměstnanosti a autorské honoráře

Dobrý den, chci ukončit pracovní poměr kvůli stěhování ke starším rodičům, kteří budou potřebovat pomoc, a zároveň si zažádat o podporu v nez. Jde o to, že příležitostně publikuji za honorář a mám s redakcí uzavřenou dohodu o pracovní činnosti. Honoráře jsou nepravidelné v řádu několika stovek za dva tři měsíce. Může mi být z […]

Zobrazit
 
 

Doba důchodového pojištění a podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, od 1. 4. 2014 jsem měla uzavřený pracovní poměr na dobu určitou, a to na dobu jednoho roku. Z toho jsem v měsíci lednu měla od 1.1.-29. 1. neplacené volno a od 30. 1. nemocenskou. V případě, že budu žádat o podporu v nezaměstnanosti, je pravda, že nesplňuji podmínku „doba důchodového pojištění alespoň […]

Zobrazit
 

Nemocenská a důchod

Dobrý den, mám dotaz týkající se nemocenské a důchodu. V 11/2014 jsem onemocněla ještě jako zaměstnanec v jedné firmě. V 1/2015 jsem dala výpověď a byla stále na nemocenské. Momentálně řeším následující problém. Stále jsem na té jedné nemocenské, byl mi přiznán důchod I. Stupně a do měsíce mi bude odebrána neschopenka. Bohužel na tom […]

Zobrazit
 
 

Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, mám nárok na podporu, když mám odpracováno za poslední dva roky 10 měsíců?

Zobrazit
 

Výpověď podaná zaměstnancem a nárok na odstupné?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od 03. 11. 2014 marodím. Pracuji jako uklízečka. Po půl roce od nástupu mi začal otékat obličej a praskat ruce. Testy ale ukázaly, že to není nemoc z povolání. Jedná se o atopickou dispozici. Musím se vyvarovat alergenům, chemickým prostředkům a vlhkému, prašnému a špinavému prostředí. Dne 30. 06. […]

Zobrazit
 

Přídavky na dítě a chybějící potvrzení o ročním příjmu

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak řešit situaci, když dcera (22), studuje vysokou školu a nežije se mnou ve společné domácnosti, ale máme spolu stejné trvalé bydliště, které momentálně ani jedna z nás, nemá možnost změnit. Stále nás posuzují spolu, a jelikož můj zaměstnavatel z minulého roku ukončil činnost a není k nalezení, nemohu […]

Zobrazit