Kolik je podpora pro nezaměstnané v roce 2024?

Výpočet podpory – z jaké částky se vypočítá podpora v nezaměstnanosti?

Dobrý den, z jakého výdělku, částky se vypočítá podpora v nezaměstnanosti? Zaměstnavatel mi dal výpověď z důvodu platební neschopnosti. Jsem u firmy 10 let. Výpověď s dvouměsíční lhůtou a tříměsíčním odstupným. Po třech týdnech jsem nastoupil do nemocnice a pak další 3 měsíce v nemocenské. Po ukončení nemocenské mi dobíhá výpovědní doba ještě 5 týdnů. […]

Zobrazit
 
 

Výpočet podpory v nezaměstnanosti po ukončení práce na DPČ

Dobrý den, mám dotaz, 31. 5. 2023 budu končit pracovní poměr z mé strany dohodou. Od 1. 6. 2023 do 31. 12. 2023 budu mít DPČ na 40 hod měsíčně. Jak se mi po ukončení DPČ bude po přihlášení na Úřad práce počítat podpora v nezaměstnanosti. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Pauza mezi zaměstnáními – musím se hlásit na Úřad práce?

Dobrý den, mám dotaz ohledně přihlášení na pracovní úřad. Pokud v jedné práci končím 5. května a do nové nastupuji už 15. května, je nutné se přihlásit na pracovní úřad? Pokud to neudělám, co se stane? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti a nemocenská – na co mám nárok?

Dobrý den, jsem v evidenci uchazečů a ještě 2 měsíce budu pobírat podporu, z tohoto důvodu jsem chtěla nastoupit do práce Stal se mi však úraz a doba rekonvalescence se po operaci může protáhnout až na půl roku. Žiji ve společné domácnosti s rodiči, takže nemám nárok na žádné sociální dávky. Proto Vás prosím o […]

Zobrazit
 

Dobrovolné důchodové pojištění – nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den, platila jsem si po dobu necelých 4 let dobrovolné důchodové pojištění. Měla jsem příjem z pronájmu. Chtěla bych toto ukončit a nastoupit na úřad práce. Bude mi tato doba zahrnuta do podmínky na vyplacení podpory v nezaměstnanosti (po dobu 2 let pracoval alespoň 12 měsíců)? Děkuji.

Zobrazit
 

Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti za celý měsíc?

Dobrý den, pracovní poměr mi skončí dne 31. 8. 2022 a na UP bych se přihlásila až v průběhu září. Zda mi bude v toto případě vyplacena podpora v nezaměstnanosti za celý měsíc – září nebo jen část? Děkuji

Zobrazit