Kolik je podpora pro nezaměstnané v roce 2024?

Podpora v nezaměstnanosti – absolvent VŠ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám po absolvování vysoké školy nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud jsem v průběhu posledních dvou let pracovala 10 měsíců na plný úvazek. Četla jsem informaci, že studium VŠ nahrazuje 6 měsíců účasti na důchodovém pojištění. V případě, že práce byla ukončena v průběhu studia ze strany zaměstnance […]

Zobrazit
 
 

Znovu přihlášení na ÚP

Dobrý den, byla jsem zaregistrovaná na ÚP, potom jsem si našla práci, ale po 3 měsících jsem z práce odešla. Když se půjdu na ÚP znovu zaregistrovat, musím s sebou mít zápočtový list nebo něco jiného? Doma jsem již 3 týdny, za tu dobu si budu muset zaplatit zdravotní pojištění sama? Děkuji

Zobrazit
 

Podpora v nezaměstnanosti a autorské honoráře

Dobrý den, chci ukončit pracovní poměr kvůli stěhování ke starším rodičům, kteří budou potřebovat pomoc, a zároveň si zažádat o podporu v nez. Jde o to, že příležitostně publikuji za honorář a mám s redakcí uzavřenou dohodu o pracovní činnosti. Honoráře jsou nepravidelné v řádu několika stovek za dva tři měsíce. Může mi být z […]

Zobrazit
 
 

Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, mám nárok na podporu, když mám odpracováno za poslední dva roky 10 měsíců?

Zobrazit
 

Výpověď podaná zaměstnancem a nárok na odstupné?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od 03. 11. 2014 marodím. Pracuji jako uklízečka. Po půl roce od nástupu mi začal otékat obličej a praskat ruce. Testy ale ukázaly, že to není nemoc z povolání. Jedná se o atopickou dispozici. Musím se vyvarovat alergenům, chemickým prostředkům a vlhkému, prašnému a špinavému prostředí. Dne 30. 06. […]

Zobrazit
 

Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti u OSVČ

Dobrý den, je mi 53 roků a posledních několik let jsem pracovala jako OSVČ. Vzhledem ke zdravotním problémům už ale nemohu vykonávat činnost, na kterou jsem měla zřízenou živnost a uvažuji, že ukončím podnikání. Zajímalo by mě, jestli pak budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Platí si sociální a zdravotní pojištění (jen minimální zálohy). Kolik […]

Zobrazit