Kolik je porodné 2024

Porodné na první dítě, manželka v červnu dostudovala a je nezaměstnaná

Dobrý den, Moc bych Vás chtěl poprosit…o co bych mohl požádat v mé situaci? S manželkou čekáme první dítě, jelikož v červnu dostudovala a od září se nahlásila na pracovní úřad, takže nepracovala tak nemá nárok na podporu. Pochopil jsem, že mám vyživovací povinnost, ale, co nechápu je porodné. Můj plat činí cca 21000-22000 čistého. […]

Zobrazit
 
 

Porodné pro rok 2015 – započítává se i rodičovský příspěvek?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li se do výpočtu porodného započítává i rodičovský příspěvek. Doma máme s manželem 2,5 letou dcerku a v březnu čekáme dvojčátka. 2,5 roku jsem pobírala 6100 a nyní jsem si navýšila rodičovský příspěvek na max., abych ho stihla vybrat. Může to nějak ovlivnit výpočet? Předem děkuji za odpověď […]

Zobrazit
 

Budeme mít nárok na porodné?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali dostaneme porodné na druhé dítě. Máme s přítelem chlapečka, kterému budou 2 roky a 1 měsíc až se nám narodí druhé mimčo to se má narodit 25.března jelikož pobírám rodičák 7 100 Kč a přítel má na nejvýš 22 000 Kč neměla jsem nárok u prvního dítka ani […]

Zobrazit
 
 

Bude v roce 2015 porodné i na druhé dítě?

Dobrý den, někde jsem slyšela, že se snad plánuje, že by od příštího roku (2015) bylo porodné i na druhé dítě. Mám už jednoho malého chlapečka a nyní jsem opět těhotná. Termín porodu mám na konci ledna 2015, tak by mě zajímalo co je pravdy na tom, že bych mohla dostat porodné? Bude se to […]

Zobrazit
 

Převedení mateřské (PPM) z otce dítěte na matku?

Dobrý den, jsem těhotná a termín poradu budu mít na konci května. Momentálně jsme studentka. Před tím jsem nikdy nepracovala. Chtěla bych si potvrdit jak je to s nárokem na mateřskou? Co jsem zatím četla, tak podle všeho na ni nárok mít nebudu? Je tedy možné, aby o mateřskou žádal otec dítěte (ten pracuje a má […]

Zobrazit
 

Jak se stanoví příjmy u OSVČ pro nárok na sociální dávky (porodné)

Dobrý den, pracuji jako OSVČ, ale už několik měsíců se mi moc nedaří, takže mám jen minimální příjem. Žena je doma s dětmi na rodičovské a dostává rodičák a přídavky na děti, dohromady je to asi 8500 Kč. Bydlíme v pronajatém bytě a musíme za nájem platit deset tisíc korun měsíčně. Takže z toho, co dostane žena, nedokážeme […]

Zobrazit