Kolik je porodné 2024

Nárok na porodné na dvojčata, když mám už jedno dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Z předchozího vztahu mám 10 letého syna pobírám na něj 1000 Kč výživné. Teď s přítelem čekáme dvojčata. On má z předchozího manželství dvě dcery 15 a 18, na které platí měsíčně 5000 Kč výživné. Chtěla jsem se zeptat, když máme měsíční čistý příjem 28 000 Kč, bez výživného 23 000 […]

Zobrazit
 
 

Budeme mít nárok na porodné – manžel je OSVČ?

Dobrý den, čekáme s manželem první dítě. Já jsem od května na mateřské dovolené, zaměstnaná u zaměstnavatele. Můj manžel je OSVČ. Bydlím u našich v rodinném domku, manžel u jeho rodičů. Jak se počítá příjem u OSVČ? Mám nárok na porodné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Proč nemám nárok na porodné?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V dubnu se narodila druhá dcera. Zažádala jsem si tedy o porodné, bohužel mi bylo zamítnuto. Já žádné příjmy neměla (rodičovský příspěvek) a manžel pracuje na hlavní pracovní poměr, kde mu byla vypočtena částka za 1. čtvrtletí 2018 21 800Kč/měsíčně. Dále manžel začal v lednu podnikat na vedlejší činnost […]

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné na dvojčata

Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně porodného. S přítelem nejsme svoji a nyní očekáváme příchod dvojčátek. Nejsme si ovšem jisti, zda máme nárok na porodné. Můj čistý měsíční příjem byl 14 500 Kč. Nyní jsem v pracovní neschopnosti. Přítel má exekuci na plat. Tudíž pobírá životní minimum, ale jinak jeho čistý příjem […]

Zobrazit
 

Porodné pro OSVČ a studentku

Dobrý den, narodil se nám syn v březnu 2018. Já (otec) jsem OSVČ. Partnerka (matka) byla v listopadu a prosinci 2017 OSVČ, ale do té doby byla studentka bez příjmů. Z jakého období má ona doložit své příjmy? Děkuji a zdravím.

Zobrazit
 

Budu mít nárok na porodné u druhého porodu?

Dobrý den, mám dvojčata, mají 10 let. V srpnu porodím dítě s jiným otcem (nejsme manželé), v té době nebudu mít žádný příjem ani PPM, byla jsem zaměstnaná pouze na DPČ a neplatila nemocenské pojištění. Otec dítěte má příjem 24 tisíc, chtěla bych vědět, zda máme nárok na porodné, když to bude teprve můj druhý […]

Zobrazit