Kolik je porodné v roce 2024

Nárok na mateřskou, při platbě cestovního zdravotního pojištění?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na mateřský příspěvek a porodné, když jsem těhotná svobodná žena v domácnosti. Nejsem zaměstnaná ani nejsem vedena na úřadu práce, často cestuji, a tudíž si platím pravidelně cestovní zdravotní pojištění již déle než dva roky. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Máme nárok na porodné, když otec je OSVČ?

Dobrý den, s přítelem čekáme první dítě (má se narodit v prosinci). Já jsem od července 2021 na nemocenské a od 13. 11. 2021 nastupuji na mateřskou. Přítel byl půl roku evidován na úřadě a od 1. 6. 2021 je OSVČ. Jaký je jeho příjem, když zatím nepodával daňové přiznání (bude až v roce 2022)? Děkuji […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné u nezletilé matky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli bych měla mít nárok na porodné. Je mi 17let, 18 mi bude v dubnu 2021 a koncem ledna 2021 bych měla porodit. Bydlím se svou matkou. Bude se její příjem také posuzovat, já žádný nemám, otec dítěte se mnou není a nic mi nedává. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Porodné na první dítě, manželka v červnu dostudovala a je nezaměstnaná

Dobrý den, Moc bych Vás chtěl poprosit…o co bych mohl požádat v mé situaci? S manželkou čekáme první dítě, jelikož v červnu dostudovala a od září se nahlásila na pracovní úřad, takže nepracovala tak nemá nárok na podporu. Pochopil jsem, že mám vyživovací povinnost, ale, co nechápu je porodné. Můj plat činí cca 21000-22000 čistého. […]

Zobrazit
 

Porodné pro rok 2015 – započítává se i rodičovský příspěvek?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li se do výpočtu porodného započítává i rodičovský příspěvek. Doma máme s manželem 2,5 letou dcerku a v březnu čekáme dvojčátka. 2,5 roku jsem pobírala 6100 a nyní jsem si navýšila rodičovský příspěvek na max., abych ho stihla vybrat. Může to nějak ovlivnit výpočet? Předem děkuji za odpověď […]

Zobrazit
 

Máme nárok na porodné na druhé dítě v lednu 2015?

Dobrý den, mám dotaz, čekáme druhé miminko v lednu 2015, už máme doma 6 letou dcerku, chci se zeptat, jestli máme nárok na porodné, když přítel a já bereme sociální dávky – přídavky na bydlení, doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí jestli máme taky nárok, děkuji za odpověď

Zobrazit