Kolik je PPM v roce 2021?

Výpočet mateřské po rizikovém těhotenství v novém zaměstnání

Dobrý den, prosím o radu, jak se mi bude počítat mateřská, když jsem v první práci byla zaměstnaná víc jak 2 roky. Ukončila jsem s nimi pracovní poměr koncem v polovině roku 2020. Pak jsem byla dva měsíce na Úřadu práce, jako nezaměstnaná. Od září 2020 jsem zaměstnaná v nové práci. Teď momentálně, jsem už asi […]

Zobrazit

Nárok na PPM – předchozí zaměstnání v zahraničí, nyní na UP

Dobrý den, jelikož jsem toho pročetla již hodně, ale nenašla jasnou odpověď na můj případ, prosím o odpověď vás. Přijela jsem ze zahraničí, kde jsem pracovala přesně jeden rok a 30. 4. 2020 byl ukončen pracovní poměr. Od 1. 5. 2020 jsem registrovaná na ÚP. Na začátku června jsem otěhotněla (není ještě potvrzen datum od […]

Zobrazit

Peněžitá pomoc v mateřství po rizikovém těhotenství

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP od 13. 11. 2017, na dobu určitou tj. do října 2018. Nyní jsem na neschopence – rizikové těhotenství. Před nástupem do práce jsem byla necelé dva měsíce vedena na úřadu práce. Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Nejsem si jistá jak je to když marodím. Předem děkuji.

Zobrazit

Výše peněžité podpory v mateřství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se počítá výše peněžité podpory v mateřství, pokud na „mateřskou“ nastoupím jako nezaměstnaná vedená na Úřadu práce, ale (samozřejmě) v ochranné lhůtě 180 dní od skončení posledního zaměstnání (i se splněním podmínky účasti na nemocenském pojištění 270 dní). V době nástupu na „mateřskou“ budu 6 měsíců na ÚP, […]

Zobrazit

Nárok na PPM při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, do 31. 3. 2017 jsem byla zaměstnaná téměř 3 roky. Od 1. 4. 2017 jsem přešla do dalšího zaměstnání, kde jsem však pracovní poměr k 16.6 2017 ukončila. Od 19. 6. jsem zaměstnaná opětovně a také mám do poloviny září zkušební dobu. Během druhého zaměstnání jsem otěhotněla a nyní se snažím zjistit, jak […]

Zobrazit

Nárok na MD když mám odpracovány pouze 4 měsíce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na mateřskou, když jsem nastoupila do nové práce a mám odpracované pouze 4 měsíce? Smlouvu mám na dobu neurčitou, takže jsem pořád zaměstnanec. Předtím jsem pracovala 3 roky jiné firmě. Děkuji za odpověď

Zobrazit