Kolik je za prvních 14 dní na neschopence

Neschopenka ve zkušební době a ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s neschopenkou ve zkušební době? Nastoupila jsem do práce na začátku ledna 2024. Zkušební doba je na 3 měsíce V polovině února jsem onemocněla a mám zatím pořád neschopenku. V pátek mi volali z práce, že se mnou ukončí pracovní poměr. Jak to bude teď, když jsem na neschopence? Kdo […]

Zobrazit
 
 

Kalkulačka neschopenka 2024 – kdo má nárok na nemocenskou a kolik?

Během pracovní neschopnosti, platí nemocenskou prvních 14 dní zaměstnavatel. Od 15 dne, může být nárok na nemocenské dávky (platí stát – ČSSZ). Na nemocenské dávky od 15 dne, je nárok i po skončení zaměstnání. Nárok mohou mít i živnostníci (pokud si platí nemocenské pojištění). Od 1. 1. 2024, jsou zvýšené redukční hranice – nemocenská může […]

Zobrazit
 

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit
 
 

Výpočet neschopenky od zaměstnavatele 2024 – kalkulačka náhrada mzdy za nemoc

Zaměstnancům platí nemocenskou prvních 14 dní jejich zaměstnavatel. Nárok na placenou neschopenku, může být i při práci na dohodu DPP a DPČ. Podnikatelé (živnostnici), ale mají prvních 14 dní dočasné pracovní neschopnost „smůlu“. OSVČ může mít na nemocenskou nárok, až do 15 dne na neschopence. Nemocenská od zaměstnavatele – náhrada mzdy za nemoc 2024 Během […]

Zobrazit
 

Nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru ve zkušební době

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplácení nemocenské i po skončení pracovního poměru ve zkušební době. Zajímá mě, jestli se na to vztahuje také 7 denní ochranná lhůta, když je to ve zkušební době. K 30. 12. 2022 jsem dostala výpověď ke konci zkušební doby. Hned na začátku nového roku, od […]

Zobrazit
 

Nemocenská a podpora v nezaměstnanosti po ukončení PP

Dobrý den, 31. 8. 2022 jsem ukončila pracovní poměr v posledním dnu zkušební doby. 3. 9. 2022 jsem se přihlásila na úřad práce. 5. 9. 2022 jdu na operaci, která si vyžádá cca 4 měsíční práce neschopnost. Jak jsem se na těchto stránkách dočetla, začne mi „nemocenská“ ve lhůtě 7 dnů od ukončení zaměstnání. – […]

Zobrazit