Kolik je životní minimum 2024?

Životní minimum při insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat popřípadě požádat o radu. Dostala jsem se do hodně složitých finančních problémů a musela jako OSVČ řešit insolvenci. Z nějakého příjmu 13 tis, který mám jako matka samoživitelce a bývalý manžel mi už 5 let nehradí výživné na dceru, bych se po odečtení insolvenčního poplatku dostala na částku […]

Zobrazit
 
 

Příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouze

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem sama z 2 dětmi. Staršímu je 6 let a 3 roky. Bydlím v bytě, kde mám nájemní smlouvu, trvalý pobyt tam mám jen já a děti. Příjmy mám jen 3800 Kč rodičovský příspěvek a 5000 alimenty. Nájem platím 8000kč takže mi zbyde na měsíc 800 Kč. Poradíte mi, […]

Zobrazit
 

Porodné a jaké jsou podmínky?

Dobrý den, až stydím se to zde napsat, ale jsem od cca 2014 nezaměstnán, nejsem ani veden na UP a zdravotní si platím se zpožděním sám. Mám občanské sdružení a nějaké maličké příjmy na činnost formou daru od lidí. Našetřeno jsem měl z dřívějška a z toho žiji atd. No, ale sdružení se nerozjelo dle […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti po skončení rodičovské dovolené

Dobrý den, bude mi končit rodičovská dovolená na 4 roky Budu se hlásit na úřad práce. Mám nárok na podporu?

Zobrazit
 

Dávky hmotné nouze pro nezaměstnané na Úřadu práce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné pobírat podporu v nezaměstnanosti a zároveň hmotnou nouzi nebo jiný příspěvek. Momentálně jsem na UP, kde pobírám podporu kolem 5 tis. (Tento měsíc necelých 4500 Kč). A zároveň příspěvek na bydlení, který se většinou pohybuje kolem 3 tis. nebo méně. Náklady na bydlení mám celkem 8344 […]

Zobrazit
 

Dostanu porodné, když nechám napsat přítele do rodného listu?

Dobry den, když nechám napsat přítele do rodného listu tak počítá se i jeho příjem? Děkuji

Zobrazit