Kolik je životní minimum 2024?

Porodné – jak se počítají příjmy?

Dobrý den, chtěl bych se informovat, jak je to s porodným a s rodičovským příspěvkem. Jedná se mi o to, že s přítelkyní nejsme manželé, přítelkyně má trvalé bydliště stále u svých rodičů, ale bydlíme ve společném rodinném domě s mými rodiči. Zajímalo by mě, zda-li budeme mít na dávky nárok a jestli se do […]

Zobrazit
 
 

Máme nárok na porodné v roce 2016?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli máme nárok na porodné u prvního dítěte, když společně s dítětem máme stejné společné trvalé bydliště a otec má trvalé bydliště jinde. V rodném listu dítěte je uveden otec. Moje příjmy byly cca 14 000 hrubého. Děkuji.

Zobrazit
 

Hmotná nouze – mohou mi kontrolovat peníze na účtu v bance?

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Chci se zeptat, když je člověk doplácen částkou do životního minima, může si sociální odbor na hmotné nouzi vyžádat od toho dopláceného, výpis ze spořitelny, kde mu zasílají veškeré sociální dávky? Nikdy předtím to nikdo nechtěl, teď ale jedna osoba (na hmotné nouzi), jedna jediná, ten výpis chce vidět […]

Zobrazit
 
 

Příspěvek na bydlení + životní minimum

Dobrý den, obracím se na Vás s velmi kuriózním dotazem. Ve škole mám kamaráda, kterému je více než 26 let a stále studuje. Jelikož je úplný sirotek, je na vše sám a nemá vůbec žádný příjem (žije z peněz, co si našetřil a co zdědil po rodičích). Chtěla jsem se zeptat, zda má nárok na […]

Zobrazit
 

Sociální podpora při studiu

Dobrý den, jsem osmnáctiletý student střední školy. Bydlím s rodiči v bytě 3+1 a chtěl bych se přestěhovat do vlastního pronájmu. Je možné i při studiu žádat o sociální dávky? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Nárok na sociální dávky při exekuci na mzdu

Dobrý den, Můj dotaz: chci se zeptat, jsem zaměstnaný a vydělávám si přibližně 17 – 18 000 Kč měsíčně. Mám ale exekuce – jedná se o přednostní pohledávku. Mohu si i tak požádat o příspěvek na bydlení atd.? Děkuji za info

Zobrazit