Kompenzační bonus březen

Zamítnutí kompenzačního bonusu 2021

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? V září roku 2019 jsem začala podnikat v oboru mobilní pedikérka. Dosud jsem čerpala bez větších problémů kompenzační bonusy pro OSVČ. Až doposud. Rozhodné období tedy pro mne na měsíc únor je 11 a 12 měsíc roku 2019 a leden 2020. To byl můj průměr 7250 korun. Začínala jsem, a […]

Zobrazit
 
 

Výpočet kompenzačního bonusu za únor 2021

Dobrý den, prosím o radu, jestli mám nárok na bonus za únor 2021, když můj průměrný měsíční příjem (tržby) byl v jednom porovnávaném období 13000,- Kč a v druhém 17000,-Kč. V lednu 2021 tržby 0,- Kč. Mohla byste vysvětlit princip výpočtu. Žádala jsem také za 6.období a tudíž bych měla mít bonus za únor 500,- […]

Zobrazit
 

Zákonný nárok na kompenzační bonus 2021

Dobrý den, Od ledna 2019 podnikám v oblasti letectví. První půl rok jsem věnoval zásadním investicím a nastartování této poměrně náročné činnosti a fakturovat jsem začal v srpnu 2019. Pokud použiji jako srovnávací období uváděné měsíce leden – srpen, nemohu tudíž deklarovat pokles příjmů 50 procent, přestože příjem ve srovnávaném období je minimální, stejně jako […]

Zobrazit
 
 

Nárok na kompenzační bonus – živnost přerušena v říjnu 2020

Dobrý den, prosím Vás o radu, zda se na mě vztahuje nějaký kompenzační „bonus“? Měla jsem aktivní živnost od roku 2008 jako hlavní činnost. Od cca února/března 2020 se propadla poptávka po mých službách v souvislosti s vládními restrikcemi, příjmy se mi propadly prakticky na 0. Zažádala jsem a obdržela kompenzační „bonus“ v první vlně […]

Zobrazit
 

Mám nárok na podporu pro OSVČ během epidemie?

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat, zda mám taky nárok na nějakou podporu. Jsem OSVČ moje činnost je nákup a prodej seconhandu . V minulém roce po prvním uzavření jsem byla nucena provozovnu zavřít už v květnu a to protože jsem přišla o sezónu a měla jsem na skladu zboží, které bylo jarní, a my […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus Covid-19 a nezaměstnanost

Dobrý den, v době vypuknutí pandemie jsem pracovala na HPP ve vydavatelství a zároveň jako PR manažer jako OSVČ. V dubnu 20201 jsem vlivem začínající krize, která se nepřímo dotkla i mé profese (PR služby jsou zkrátka to první, co škrtnete) musela pozastavit živnostenský list a v listopadu 2020 jsem přišla z organizačních důvodů i […]

Zobrazit