Kompenzační bonus duben

Nárok na nový kompenzační bonus u spolupracující osoby

Dobrý den, jsme s manželkou spolupracující osoby a příjmy rozdělujeme napůl, máme obchod s podlahovými krytinami a pokládku cca 70% příjmů pochází z pokládky, takže manželka, i když obchod je zavřený, nemá 50% pokles příjmů, bude mít nárok na nový kompenzační bonus? Děkuji

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus pro OSVČ – přijetí pololetní zálohy (platba předem)

Dobrý den, podnikám v oblasti zájmových kroužků pro děti. V tomto oboru přijímám platby 2x v roce (leden, srpen-září), tyto finance si pak rozpočítávám do celého pololetí. Nový systém kompenzačního bonusu, však zdá se nepočítá s tímto případem. Nyní jsem si tedy podala žádost o únor, březen a mohu zde uplatnit jako srovnávací období leden, […]

Zobrazit
 

Ověření nároku na kompenzační bonus – invalidní důchodce

Dobrý den jsem invalidní důchodce a OSVČ mám jako vedlejší činnost. V zákoně se hovoří, že musím být OSVČ dle důchodového pojištění. Dobrovolně jako OSVČ neplatím sociální pojištění a můj čistý příjem za rok 2020 činil 79.000,–Kč, čímž mi nevznikla povinnost platit sociální pojištění. Jsem přesto subjektem kompenzačního bonusu?

Zobrazit
 
 

Zamítnutí kompenzačního bonusu 2021

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? V září roku 2019 jsem začala podnikat v oboru mobilní pedikérka. Dosud jsem čerpala bez větších problémů kompenzační bonusy pro OSVČ. Až doposud. Rozhodné období tedy pro mne na měsíc únor je 11 a 12 měsíc roku 2019 a leden 2020. To byl můj průměr 7250 korun. Začínala jsem, a […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus 2021 – vícekrát přerušená živnost

Dobrý den, z podmínek nového KB vyplývá, že člověk potřeboval mít aktivní živnost do 5. října 2020, nebo že je živnost přerušena ode dne, který nastal po 12. březnu 2020. Já jsem přerušil živnost od 1. 1. 2020 – 1. 5. 2020 a pak od 1. 9. 2020 – 1. 2. 2021. Nyní tedy již […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus – specifikace příjmů

Dobrý den, ohledně nového kompenzačního bonusu se stále mluví o průměrných příjmech za stanovené srovnávací období. Můžete mi prosím objasnit, co je myšleno příjmy u OSVČ provádějící stavební práce? Je tím myšleno to, co jsem ve srovnávacím období vyfakturoval (splatnost tak může nastat až po konci srovnávacího období), nebo to co mi bylo v konkrétním […]

Zobrazit