Kompenzační bonus leden

Kompenzační bonus 2021/2022 srovnávací období

Dobrý den, V návrhu zákona o Kompenzačním bonusu za listopad až leden 2021/2022 se uvádí, že za srovnávací období se použije červen-říjen 2021. Výjimku tvoří tzv. sezonní podnikatelé. Jsem učitelem angličtiny, učím pracovníky vysokých škol i soukromých firem, a v mém případě dochází v období červenec až září k významnému poklesu příjmu z důvodu přerušení  […]

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus 2021/2022 – je nárok současně jako OSVČ i společník s.r.o.?

Dobrý den, moje žena je jedinou jednatelkou a zároveň jediným zaměstnancem (pracovní smlouva, ne na pozici jednatele) rodinného s.r.o. Kromě toho podniká jako OSVČ na vedlejší činnost. V obou případech plátce DPH, v obou případech je pokles tržeb pod 50% oproti srovnávacímu období, navíc u OSVČ vedlejší došlo ke zrušení Vánočních trhů. Moje otázka je, […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus – můžu zadat průměrné tržby za rozhodné období?

Dobrý den, V pokynech k vyplnění žádosti o kompenzační bonus za únor je uvedeno, že místo srovnávacího období je možné použít tzv. rozhodné období. Rozhodným obdobím je období od 1. června 2020 do 30. září 2020. Mám tedy zprůměrovat tržby za tyto čtyři měsíce nebo zprůměrovat tržby za tři po sobě jdoucí měsíce z tohoto […]

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus leden 2021 OSVČ

Dobrý den, jsem OSVČ hlavní činnost zámečník, ale už od minulého roku jezdím do zahraničí montovat regály. Žádal jsem o kompenzační bonus za leden, který mi byl zamítnut, neboť jsem prý jako zámečník nebyl omezen. Je nějaká šance ho získat. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nárok na kompenzační bonus – OSVČ hlavní + brigáda DPP

Dobrý den, prosím o radu, zda mám nárok na kompenzační bonus za únor a březen 2021. Jako masérka mám uzavřenou provozovnu z nařízení vlády, je to moje hlavní činnost. Pokles tržeb 100%. V době zákazu: prosinec 2020 až březen 2021 jsem zaměstnána na DPP – dohoda o provedení práce s výdělkem do 10.000,- Kč – […]

Zobrazit
 

Nárok na kompenzační bonus – živnostník na Úřadu práce

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli mám nárok na kompenzační bonus? Pozastavil jsem živnost koncem listopadu a do dnešního dne jsem pořád v evidenci Úřadu práce. Děkuji za odpověď.

Zobrazit