Kompenzační bonus pro OSVČ

Kompenzační bonus 2022 – nárok pro OSVČ vedlejší

Dobrý den, jsem zaměstnanec a zároveň OSVČ vedlejší. Mohl bych požádat o vysvětlení pojmů: „Subjektem kompenzačního bonusu je osoba samostatně výdělečně činná podle zákona upravujícího důchodové pojištění.“. Jedná se mi o to, zda nám na kompenzační bonus nárok? Děkuji moc za odpověď.

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus 2022 – upřesnění rozhodných měsíců

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na upřesnění rozhodných měsíců. Pracuji v pojišťovnictví a jsem placený z provizí. Funguje to tak, že stejně jako v zaměstnání vydělám nějaké peníze v listopadu, ale přijdou mi až v prosinci, takže to co vydělám v prosinci, přijde až v lednu. Má otázka je, zda mám pro kompenzaci za […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus 2021/2022 srovnávací období

Dobrý den, V návrhu zákona o Kompenzačním bonusu za listopad až leden 2021/2022 se uvádí, že za srovnávací období se použije červen-říjen 2021. Výjimku tvoří tzv. sezonní podnikatelé. Jsem učitelem angličtiny, učím pracovníky vysokých škol i soukromých firem, a v mém případě dochází v období červenec až září k významnému poklesu příjmu z důvodu přerušení  […]

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus 2021/2022 – je nárok současně jako OSVČ i společník s.r.o.?

Dobrý den, moje žena je jedinou jednatelkou a zároveň jediným zaměstnancem (pracovní smlouva, ne na pozici jednatele) rodinného s.r.o. Kromě toho podniká jako OSVČ na vedlejší činnost. V obou případech plátce DPH, v obou případech je pokles tržeb pod 50% oproti srovnávacímu období, navíc u OSVČ vedlejší došlo ke zrušení Vánočních trhů. Moje otázka je, […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus 2022 – budu na něj mít nárok?

Dobrý den Zajímalo by mě, jak to bude s novým kompenzačním bonusem, teď na podzim a v roce 2022? Četl jsem, že pro OSVČ by měl být nárok na 1000 Kč. Nevím ale jak se bude dokládat pokles příjmu? Začal jsem totiž podnikat až během června 2021 (živnostenský list mám od 10. 6. 2021, před tím jsem […]

Zobrazit
 

Kompenzace za COVID – nařízená karanténa u OSVČ

Dobrý den, byla mi nařízena izolace z důvodu COVID pozitivního testu v období od 1. 11. 2021 do 14. 11. 2021. Mám nárok na nějakou kompenzaci za tu izolaci? Nemocenské pojištění si neplatím. Děkuji

Zobrazit