Kompenzační bonus únor

Zákonný nárok na kompenzační bonus 2021

Dobrý den, Od ledna 2019 podnikám v oblasti letectví. První půl rok jsem věnoval zásadním investicím a nastartování této poměrně náročné činnosti a fakturovat jsem začal v srpnu 2019. Pokud použiji jako srovnávací období uváděné měsíce leden – srpen, nemohu tudíž deklarovat pokles příjmů 50 procent, přestože příjem ve srovnávaném období je minimální, stejně jako […]

Zobrazit
 
 

Nárok na kompenzační bonus – živnost přerušena v říjnu 2020

Dobrý den, prosím Vás o radu, zda se na mě vztahuje nějaký kompenzační „bonus“? Měla jsem aktivní živnost od roku 2008 jako hlavní činnost. Od cca února/března 2020 se propadla poptávka po mých službách v souvislosti s vládními restrikcemi, příjmy se mi propadly prakticky na 0. Zažádala jsem a obdržela kompenzační „bonus“ v první vlně […]

Zobrazit
 

Mám nárok na podporu pro OSVČ během epidemie?

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat, zda mám taky nárok na nějakou podporu. Jsem OSVČ moje činnost je nákup a prodej seconhandu . V minulém roce po prvním uzavření jsem byla nucena provozovnu zavřít už v květnu a to protože jsem přišla o sezónu a měla jsem na skladu zboží, které bylo jarní, a my […]

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus Covid-19 a nezaměstnanost

Dobrý den, v době vypuknutí pandemie jsem pracovala na HPP ve vydavatelství a zároveň jako PR manažer jako OSVČ. V dubnu 20201 jsem vlivem začínající krize, která se nepřímo dotkla i mé profese (PR služby jsou zkrátka to první, co škrtnete) musela pozastavit živnostenský list a v listopadu 2020 jsem přišla z organizačních důvodů i […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus 2021 – vícekrát přerušená živnost

Dobrý den, z podmínek nového KB vyplývá, že člověk potřeboval mít aktivní živnost do 5. října 2020, nebo že je živnost přerušena ode dne, který nastal po 12. březnu 2020. Já jsem přerušil živnost od 1. 1. 2020 – 1. 5. 2020 a pak od 1. 9. 2020 – 1. 2. 2021. Nyní tedy již […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus – jaké srovnávací období po zahájení podnikání

Dobrý den, tento text jsem přebrala z  finanční správy: Dotyčný zahájil činnost 1. ledna 2019 = srovnávacím obdobím je listopad 2018, prosinec 2018, leden 2019 nebo listopad 2019, prosinec 2019, leden 2020 (může si vybrat z obou uvedených možností srovnávacího období). Pokud si zvolí období listopad 2018 až leden 2019, přičemž činnost nevykonával po celou […]

Zobrazit