Mateřská 270 kalendářních dní

Mateřská u druhého dítěte po smlouvě na dobu určitou

Dobrý den, momentálně mám 2 letého syna a jsem na RD, kterou mám nastavenou do srpna 2025, kdy synovi bude 3,5 let. Před nástupem na mateřskou jsem byla zaměstnaná ve školství na dobu určitou 1 rok, takže mi smlouva se ZŠ již vypršela. S manželem přemýšlíme o druhém dítěti a řešíme mateřskou – chápu správně, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na MD – smlouva na dobu určitou a nemocenská

Dobrý den, měla bych otázku. Moje situace je taková: Loni jsem nebyla zaměstnána vůbec a byla jsem v evidenci na ÚP. Na úřadu práce, jsem nakonec byla až do poloviny letošního roku. Letos v červenci jsem nastoupila do zaměstnání. Mám smlouvu na jeden rok, na dobu určitou do 30. 6. 2022. Odpracovala jsem tedy 5 měsíců. […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou – jaká je minimální odpracovaná doba?

Dobrý den, jsem zaměstnaná od května 2021, pracuji tedy cca 5 měsíc a chtěla jsem se zeptat, pokud bych teď otěhotněla, jestli bych měla nárok na mateřskou dovolenou? Spíše bych si chtěla ujasnit, jestli odpracovaných 270 dní (9 měsíců), musí byt před otěhotněním nebo jestli bych mohla otěhotnět i dřív, abych na mateřskou měla nárok? […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na mateřskou dovolenou?

Dobrý den, potřebovala bych se nevím, kde zjistím, jestli mám nárok na mateřskou dovolenou. Pracovala jsem se na smlouvu určitou v jedné práci od 5.5.2020 do 23.7.2020. Po té jen nějaké brigády, a po té jsem byla na ÚP od 26.8.2020 do 17.11.2020. Po té jsem šla do práce na smlouvu určitou od 18.11.2020 do […]

Zobrazit
 

Těhotenství – nezaměstnanost – samoživitelka – na co mám nárok?

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu v mé současné situaci. Posledního května 2020 jsem dostala výpověď vzhledem k pandemii. Byly mi vyplaceny tři odstupné platy. V srpnu jsem se registrovala na ÚP. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti na pět měsíců. (prosinec 2020 – duben 2021). V říjnu jsem zjistila, že […]

Zobrazit
 

Peněžitá pomoc v mateřství z HPP a DPČ

Dobrý den, prosím o odpověď: Pracuji v novém zaměstnání (na neurčito), předtím jsem byla také zaměstnaná a splňuji 270 dní účasti nemocenského pojištění v posledních dvou letech. Souběžně s pracovním poměrem mám nyní i DPČ s pravidelným výdělkem 12.000Kč/měsíčně. Jak se mi bude počítat PPM – z pracovního poměru nebo i z DPČ? Musím na […]

Zobrazit