Mateřská 270 kalendářních dní

Mám nárok na mateřskou dovolenou?

Dobrý den, potřebovala bych se nevím, kde zjistím, jestli mám nárok na mateřskou dovolenou. Pracovala jsem se na smlouvu určitou v jedné práci od 5.5.2020 do 23.7.2020. Po té jen nějaké brigády, a po té jsem byla na ÚP od 26.8.2020 do 17.11.2020. Po té jsem šla do práce na smlouvu určitou od 18.11.2020 do […]

Zobrazit

Těhotenství – nezaměstnanost – samoživitelka – na co mám nárok?

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu v mé současné situaci. Posledního května 2020 jsem dostala výpověď vzhledem k pandemii. Byly mi vyplaceny tři odstupné platy. V srpnu jsem se registrovala na ÚP. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti na pět měsíců. (prosinec 2020 – duben 2021). V říjnu jsem zjistila, že […]

Zobrazit

Peněžitá pomoc v mateřství z HPP a DPČ

Dobrý den, prosím o odpověď: Pracuji v novém zaměstnání (na neurčito), předtím jsem byla také zaměstnaná a splňuji 270 dní účasti nemocenského pojištění v posledních dvou letech. Souběžně s pracovním poměrem mám nyní i DPČ s pravidelným výdělkem 12.000Kč/měsíčně. Jak se mi bude počítat PPM – z pracovního poměru nebo i z DPČ? Musím na […]

Zobrazit

Změna zaměstnání a nárok na mateřskou

Dobrý den, budu měnit zaměstnání (v minulé práci  jsem pracovala na poloviční úvazek celý rok). Ráda bych se zeptala, pokud bych otěhotněla a nesplnila podmínku 270 dní pojištění v novém zaměstnání, kde budu pracovat na celý úvazek. Jestli se dopočítá pojištění z minulé práce, abych měla nárok na mateřskou.? Děkuji

Zobrazit

Nárok na PPM u druhého dítěte po rodičovské

Dobrý den, prosím o radu. Nyní jsem na mateřské dovolené (od 10. 8. 2020). Po skončení mateřské si zažádám o rodičák na dobu do 3 roků dítěte. Bohužel mi ale během toho skončí pracovní poměr v mé nynější práci. Konkrétně už 30. 6. 2021. Jde mi o to, kdybychom se rozhodli mít zanedlouho druhé dítě, […]

Zobrazit

Dvě zaměstnání a výpočet mateřské v roce 2021

Dobrý den, předpokládaný nástup na mateřskou dovolenou, by byl v polovině února 2021. Pracuju už asi šest let na jednom pracovišti, kde jsem si od července 2020 snížila úvazek na 0,4 a začala pracovat na jiném pracovišti na úvazek 0,6. Když tedy na novějším pracovišti, nebudu pracovat těch 270 dní, tak se tento příjem nebude […]

Zobrazit