Mateřská 270 kalendářních dní

Nárok na mateřskou – těhotenství po skončení zaměstnání

Dobrý den, k 31. 1. 2020 jsem dostala po 7 letech výpověď v zaměstnání z důvodů nadbytečnosti. Můj pracovní poměr tedy dnem 31. 3. 2020 skončil. Byla jsem zaměstnaná na HPP 3. 3. 2020 jsem onemocněla. V průběhu nemoci jsem otěhotněla a nyní jsem stále v pracovní neschopnosti již na rizikovém těhotenství. Můj dotaz zní, […]

Zobrazit
 
 

Mateřská dovolená – první měsíce práce po ukončení studia

Dobrý den, zajímalo by mě, jak by vypadala finanční situace, kdybych řádně ukončila školu, následně bych do měsíce nastoupila do zaměstnání a během prvních měsíců bych otěhotněla. Z čeho by se mi vypočítávala mateřská, kdybych neměla odpracováno těch 270 dní? Děkuji za odpověď,

Zobrazit
 

Peněžitá pomoc v mateřství po studiu VŠ

Dobrý den, letos v květnu jsem ukončila pětileté studium na VŠ. Současně jsem v posledním semestru od února až teď do června pracovala v tom oboru, který jsem studovala. Vzniká mi tak nárok pobírat peněžitou pomoc v mateřství? Termín porodu mám na začátku září. Děkuji předem za odpověď, hodně by mi pomohla k ujasnění situace.

Zobrazit
 
 

Budem mat narok na matersku alebo nie ?

Dobrý den, Chcem sa opýtať dna 16.1.2017 som nastupila do práce a hned dostala aj zmluvu. Po mesiaci som zistila že som tehotn a termín mám 27.10.2017. Budem mat narok na matersku v tomto pripade? dakujem za informaciu pekny den

Zobrazit
 

Kdy mám nárok na vyplacení mateřské dovolené

Dobrý den, jsem po rodičovské dovolené (malý měl 3roky). Měla jsem práci, ale na konci zkušební doby jsme podepsali dohodu o ukončení. Teď jsem na čerstvě na ÚP. Hledám si nové místo, ale moc se mi nedaří kvůli omezené pracovní době. Chtěli bychom ještě jedno dítě. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplacení […]

Zobrazit
 

Komu odevzdat žádost o PPM, když mi končí pracovní smlouva

Dobrý den, prosím Vás o radu. Čekám druhé dítě. U prvního jsem pobírala rovnou rodičovský příspěvek, protože jsem porodila chvíli po maturitě, takže jsem neměla odpracováno. Od 1. listopadu 2016 jsem zaměstnaná a mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 31. července (i když jsem teď kvůli komplikacím na marodných). Na OSSZ mi paní vypočítala, […]

Zobrazit