Mateřská a rodičovská současně v jednom měsíci

Má žena na rodičovské dovolené nárok na neschopenku?

Dobrá den, Jsem momentálně na rodičovské dovolené s dvouletým synem a jsem opět těhotná. Před narozením syna jsem byla doma na rizikovém těhotenství, a dostávala nemocenskou. Zajímalo by mě jak je to s neschopenkou, pokud jsem teď na rodičovské? Předpokládám, že by mě doktorka zase nechala na rizikovém? Nevím, ale jestli během rodičovské mohu být na neschopence? […]

Zobrazit
 
 

Souběh rodičovského příspěvku a mateřské (peněžité pomoci v mateřství)

Vážená paní, Vážený pane, chci se touto cestou dotázat, zda je možnost, aby manžel pobíral PPM (splňuje podmínky nároku na dávku) a zároveň na toto stejné dítě bych pobírala RP? Někde mi tvrdí, že to nelze a někde zase ano a opírají se o z.č. 117/1995, §30b, odst.3 „Má-li v rodině jeden z rodičů v […]

Zobrazit
 

RP na starší dítě, PPM na mladší dítě

Dobrý den, Čekáme druhé dítě, jelikož nemám aktivní žádnou pracovní smlouvu, nebudu mít nárok na mateřskou dovolenou a PPM. O PPM na druhé dítě bude žádat partner. Je možné, abych já dobírala RP na starší dítě a partner zároveň bral PPM na mladší narozené dítě? Nebo musím k datu narození druhého dítěte ukončit RP na […]

Zobrazit
 
 

Souběh rodičovského příspěvku (RP) a peněžité pomoci v mateřství (PPM)

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mám nárok na vyplacení poměrné části rodičovského příspěvku v případě, že mám v jednom měsíci souběh RP a PPM. Pobírám RP na první dítě ve výši 29.000,- a zároveň mi 26.5. začal nárok na PPM kvůli narození druhého dítěte. Za měsíc květen mi byla vyplacena poměrná část PPM za […]

Zobrazit
 

Změna zaměstnavatele v průběhu RD

Dobrý den, 28.4. 2018 mi uplyne doba pro čerpání příspěvku v rámci mateřské a začne čerpání rodičovské. Aktuálně mam uzavřen pracovní poměr (HPP) na dobu neurčitou. Společnost, u které jsem zaměstnaná, se bude k 1. 5. 2018 rušit, proto mi aktuální zaměstnavatel nabídl k 1. 5. 2018 uzavření nové pracovní smlouvy u jeho druhé společnosti […]

Zobrazit
 

Nástup na mateřskou z rodičovské dovolené

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli musím jít oznámit ukončení rodičovského příspěvku na první dítě, když jsem od 9.2 2018 nastoupila na mateřskou dovolenou na druhé dítě? Teď v březnu mi přišla vyplacená dávka za únor jak rodičovský příspěvek, tak mateřský příspěvek a nevím, jestli jí nebudu muset vracet? Děkuji

Zobrazit