Minimální podpora 2024

Garáž s věcným břemenem a sociální dávky

Dobrý den, dostal jsem dar – garáž s věcným břemenem (že ji budou užívat rodiče do konce života). Jak to bude v případě, že třeba odejdu ze zaměstnání a po podpoře budu odkázaný na sociální dávky? Budou mě úředníci nutit prodat tu garáž, i když má věcné břemeno? Díky

Zobrazit
 
 

Opakovaná podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na kolik měsíců budu potřebovat novou smlouvu od zaměstnavatele. Stálý pracovní poměr mi skončil 31. 8. 2015. Na pracovním úřadu jsem byla do 28. 12. 2015. Nastoupila jsem a pracovala do 31.3.2016 . Vše řádně na smlouvu. Platili sociální a zdravotní pojištění. Od 1. 4. 2016 jsem opět na […]

Zobrazit
 

Dohoda o ukončení pracovního poměru z důvodu stěhování

Dobrý den, rozvázala jsem pracovní poměr dohodou se zaměstnavatelem a to z důvodu stěhování se zpět do rodného města. Pracovala jsem v Praze a vracím se do Brna. Paní na úřadě mi řekla, že nedostanu plnou výši podpory. Řekla jsem jí, že stěhování je vážný důvod a ona mi odpověděla, že ale mám trvalé bydliště […]

Zobrazit
 
 

Nízká podpora v nezaměstnanosti v 62 letech

Pracoval jsem 21 roku v Německu. Denně jsem dojížděl jako pendler, až do doby kdy jsem onemocněl a byl operován na srdce. Tím moje práce skončila. Po ukončení nemocenské, která trvala podle německé AOK (zdravotní pojišťovna) 18 měsíců, poté jsem se přihlásil na Úřad práce, kde mi byla přiznána podpora ve výši 3886 Kč. A po […]

Zobrazit
 

Opakovaná evidence na Úřadu práce

Dobrý den, pokud jsem byla vedena v evidenci uchazečů na ÚP a následně nastoupila na do zaměstnání, jak se postupuje v případě, že pracovní poměr bude v průběhu zkušební doby rozvázán? Mohu se znovu zaevidovat na ÚP? Pokud se tak stane, bude za mě i v tomto případě stát odvádět zdravotní pojištění? Děkuji za Vaši […]

Zobrazit
 

Pracovní úřad a sociální pojištění

Dobrý den, Jsem druhým rokem v evidenci na pracovním úřadě, nikdy jsem nebral podporu v nezaměstnanosti ani rekvalifikaci, nikdy jsem nebyl v pracovním poměru. Znamená to tedy, že za mě tři roky pracovní úřady bude platit sociální pojištění a potom už ne? Z tohoto článku – https://socialni-poradna.eu/socialni-pojisteni-2/ – to vyplývá, ale není to jasné. Děkuji

Zobrazit