Minimální sociální pojištění 2024

Platba sociálního pojištění po skončení rodičovského příspěvku

Dobrý den, prosím Vás o informaci jak je to s placením sociálního pojištění, pokud již nebudu pobírat rodičovský příspěvek (celá výše 300 tis. CZK mi bude vyplacena dříve, než dítě dovrší 3 roky) Budu chtít zůstat s dítětem doma do jeho tří let. Zdravotní pojištění za mne bude platit stát (zaměstnavatel jen zadá na pojišťovně […]

Zobrazit
 
 

HPP a OSVČ – jak je to s placením daní?

Dobrý den, jmenuji se Radek a chtěl bych se zeptat, jak je to s placením daní. Jsem zaměstnán na HPP s částkou 20 000 Kč – čistý příjem z práce. Pokud si založím OSVČ na truhláře, podlaháře a volná živnost, jak je to s placením daní pokud bych měl účetní, která by mi vyřizovala daně jak […]

Zobrazit
 

OSVČ, podnikání, rodičovská

Dobrý den, mám dotaz – když je matka OSVČ a ještě je vlastník firmy, konkrétně s.r.o., při tom jí skončí rodičovský příspěvek po 3 letech, musí se to někde hlásit – vzhledem ke zdravotnímu a sociálnímu pojištění? Děkuji.

Zobrazit
 
 

Konec rodičovského příspěvku u OSVČ, co je potřeba udělat?

Dobrý den, prosím o radu, jak máme postupovat u manželky. V roce 2019 nastoupila na rodičovskou dovolenou, a pobírá od této doby rodičovský příspěvek. Vzhledem k tomu, že jsem měl dostatečně vysoký příjem, mohli jsme si zvolit variantu na dva roky. Nyní jí na konci roku 2020 skončí rodičovský příspěvek. Manželka podniká jako OSVČ a bylo […]

Zobrazit
 

Zahájení podnikání během rodičovské dovolené

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu – jsem zaměstnanec a nyní pobírám rodičovský příspěvek. Se zaměstnavatelem jsem dohodnuta, že na rodičovské dovolené zůstanu do věku 3 let mého dítěte. Moje dítě má nyní 2,5 roku. Můžu si už nyní přivydělávat během RD podnikáním? A to ve stejné pozici, jako jsem zaměstnaná? Dítě by […]

Zobrazit
 

Jaké jsou mé povinnosti – nezaměstnaný na Úřadu práce

Od 31. 3. – 25. 11. 2020 jsem byl veden, jako uchazeč o zaměstnání. Od 31. 3. – 30. 8. 2020 jsem pobíral podporu. Musím platit sociální a zdravotní pojištění? A od kdy? Děkuji

Zobrazit