Minimální sociální pojištění 2024

Kompenzační bonus OSVČ – musím platit sociální a zdravotní pojištění?

Dobrý den, pracuji jako OSVČ a v rámci proti-epidemiologických opatření vlády ČR mi byla uzavřena provozovna. Zažádala jsem o kompenzační bonus za 1. období 5. 10. – 4. 11. 2020 ve výši 15 500 Kč. Musím z této částky dále ještě odvádět zálohy na sociální a zdravotní pojištění, jež v průměru dělají cca. 5000 Kč […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti OSVČ při přerušení činnosti

Dobrý den, od května jsem se stala OSVČ, předtím jsem pracovala na smlouvu na HPP sedm měsíců. Můj dotaz zní, kdybych chtěla pozastavit činnost, zda si mohu požádat o podporu v nezaměstnanosti? Zda se započítává i doba kdy jsem nemusela platit do srpna zdravotní a sociální pojištění? A popřípadě z čeho se to vypočítá. Děkuji […]

Zobrazit
 

Zahraniční studijní pobyt – sociální + zdravotní pojištění

Dobrý den, jedu na rok na zahraniční studijní pobyt do Asie a zajímalo by mne, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním. Studium nemám přes svou VŠ tady v ČR, budu ji kvůli tomu muset přerušovat, takže zde prakticky nebudu studentem. Vím o možnosti podat si žádost o posouzení postavení studia na vysoké škole […]

Zobrazit
 
 

Sociální, zdravotní pojištění, péče o dítě a OSVČ

Dobrý den, jako přivýdělek na RD mám ŽL. 3. 4. 2018 měl nejmladší syn, 3 roky. Mám ještě syna 5let, 7let,který chodí do ZŠ, ale nenavštěvuje družinu. Protože 5letý syn před koncem roku měl nález tříselné kýly, zcela jsem zapomněla si RD prodloužit do 4let věku dítěte. Nevím co nyní dělat. Nejsem a ani jako […]

Zobrazit
 

Vyřazení z ÚP a nárok na příspěvek na bydlení

Dobrý den, chci se zeptat jak to je? Jsem vedena na úřadě práce a zároveň pobírám dávky hmotné nouze jako samoživitelka. Také mám příspěvek na bydlení. A mě by zajímalo, když budu vyřazena z úřadu práce, tak zda budu dál dostávat příspěvek na bydlení a přídavky na dítě a hmotnou nouzi? Nebo nemám na něco […]

Zobrazit
 

Přerušení OSVČ a přihlášení na Úřad práce

Dobrý den, pracuji jako nezávislý konzultant v oblasti IT. Když ukončím práci na nějakém projektu, nemám vždy hned další projekt. Chci se zeptat, jak mám řešit tuto situaci: Během doby, kdy hledám nový projekt, nemám žádný příjem, ale všechny odvody platím. Je možné se na tuto přechodnou dobu přihlásit na úřad práce? Jaký dopad to […]

Zobrazit