Minimální sociální pojištění 2024

Odchod z práce a kdo bude platit sociální a zdravotní pojištění?

Dobrý den, Chtěla bych se Vás zeptat, zda když odejdu z práce, musím se nahlásit na úřad práce do tří dnů, ale když to neudělám, musím si přeci platit zdravotní a sociální pojištění sama, že ano? A slyšela jsem, že prý když budu aspoň jeden den v měsíci v práci, poté odejdu tak mám zdravotní pojištění placené […]

Zobrazit
 
 

Sociální pojištění – working holiday vízum na rok do zahraničí

Dobrý den, rád bych se zeptal. Když odjedu na working holiday vízum na rok do zahraničí, musím platit sociální pojištění nebo jen stačí odhlásit?

Zobrazit
 

Je možná péče o dítě a brigáda?

Dobrý den, rodičovský příspěvek jsem měla do prosince 2015. Od 1. 1. 2016 jsem na úřadu práce. Mám tři děti narozené: 26. 2. 2000, 3.5.20072, 4. 1. 2012. Je možno nyní přestoupit na péči o dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku? Musím nahlásit případnou změnu úřadu sociálního […]

Zobrazit
 
 

Sociální pojištění po skončení studia

Dobrý den, Mohu se zeptat, když ukončím studium a nepřihlásím se na UP, tak si budu normálně platit zdravotní pojištění sám, ale jak je to se sociálním? Musím to někde nahlásit, nebo něco platit, nebo nemusím, když nejsem zaměstnaný? Děkuji

Zobrazit
 

Sociální dávky po návratu ze zahraničí

Dobrý den, již léta pracuji v Německu, a nyní se mi naskytla možnost vyrazit s kamarádem na pár měsíců, či snad i let, na dlouho plánovány trek Jižní Amerikou. V práci jsem dal výpověď a od května jsem tak nezaměstnaný, končím tak brzy, abych do září, kdy je odlet stihl vyřídit letenky a jiné věci. Momentálně […]

Zobrazit
 

Sociální pojištění na úřadu práce

Dobrý den, v březnu mi končí rodičovská dovolená a já nemám zaměstnání kam se vrátit. Půjdu se tedy registrovat na úřad práce Budou za mě platit zdravotní i sociální pojištění?

Zobrazit