Minimální zdravotní pojištění 2021

Výpověď dohodou a nemocenská

Dobrý den, řeším podklady pro DP 2020 kolegy- měl „úrodný rok“ 1) 1.1 – 31.1.prac.poměr – ukončení dohodou 2) 30.1.(před ukončením PP) nastoupil na PN – trvala do 2.3. 3) 3.3. – 31.7. – pracovní poměr – ukončení dohodou 4) 1.8. – 9.8. – NIC 5) 10.8. – 22.9. – ÚP 6) 23.9. – OSVČ […]

Zobrazit

Péče o dítě – dvě děti do 15 let věku

Dobrý den, v případě, že je osoba celodenně a řádně pečující o dvě děti do 15 let věku, tak uvedený věk 15 let je myšlen v součtu věků obou dětí (např. 9 let + 6 let) nebo je to bráno samostatně u každého dítěte? Předem Vám velice děkuji za odpověď.

Zobrazit

Student nad 26 let, zdravotní a sociální pojištění, DPP

Prosím o info ohledně studenta nad 26 let, který je stále na VŠ, prezenční bakalářské studium. Jestli chápu správně, po dosažení 26 let nemá takový student žádné výhody a jako osoba bez zdanitelných příjmů si musí platit sám zdravotní pojištění, letos ve výši 2052.- měsíčně. Sociální pojištění platit nemusí. Zajímá mě, jak to bude, když […]

Zobrazit

Zdravotní pojištění v době těhotenství

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zdravotním pojištěním v době těhotenství. Nyní už si ho asi 3 měsíce platím sama (na ÚP nejsem, občas sem měla nějakou brigádu), ale nyní bych už uvítala, kdyby za mě tuto povinnost převzal stát. Jak mám postupovat? Mám se jít zaevidovat na UP, i když vím, […]

Zobrazit

Kdo platí zdravotní pojištění během neschopenky po skončení zaměstnání?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Dne 28. 7. 2019 jsem nastoupila do karantény, která trvala do 10. 8. 2019. Ke dni 10. 8. 2019 jsem obdržela výpověď ve zkušební době. Dne 11. 8. 2019 jsem nastoupila na nemocenskou, která trvala do 15. 11. 2019. Nyní mě pojišťovna vyzvala k úhradě zdravotního pojištění za období […]

Zobrazit

Do kdy se musím nahlásit na Úřadu práce po skončení pracovního poměru?

Prosím mám dotaz, do kdy se musím nahlásit na úřadu práce po skončení pracovního poměru, abych nemusela platit sociální a zdravotní pojištění? Pracovní poměr jsem ukončila dohodou dne 19. 1. 2021. A jaké doklady budu potřebovat, když budu žádat o podporu v nezaměstnanosti. Děkuji za odpověď.

Zobrazit