Minimální zdravotní pojištění 2024

Jaké jsou mé povinnosti – nezaměstnaný na Úřadu práce

Od 31. 3. – 25. 11. 2020 jsem byl veden, jako uchazeč o zaměstnání. Od 31. 3. – 30. 8. 2020 jsem pobíral podporu. Musím platit sociální a zdravotní pojištění? A od kdy? Děkuji

Zobrazit
 
 

Zdravotní pojištění po skončení rodičovské

Dobrý den, ještě jednou se na vás obracím se žádostí o odpověď. Synovi budou čtyři roky 1. 12. 2020, do té doby pobírám rodičovský příspěvek. Pracovní poměr jsem ukončila dohodou ve třech letech syna, když mi nepovolili v práci neplacené volno do synových čtyř let. Potřebovala bych vědět, zda si budu muset platit zdravotní pojištění […]

Zobrazit
 

Kompenzační bonus OSVČ – musím platit sociální a zdravotní pojištění?

Dobrý den, pracuji jako OSVČ a v rámci proti-epidemiologických opatření vlády ČR mi byla uzavřena provozovna. Zažádala jsem o kompenzační bonus za 1. období 5. 10. – 4. 11. 2020 ve výši 15 500 Kč. Musím z této částky dále ještě odvádět zálohy na sociální a zdravotní pojištění, jež v průměru dělají cca. 5000 Kč […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti OSVČ při přerušení činnosti

Dobrý den, od května jsem se stala OSVČ, předtím jsem pracovala na smlouvu na HPP sedm měsíců. Můj dotaz zní, kdybych chtěla pozastavit činnost, zda si mohu požádat o podporu v nezaměstnanosti? Zda se započítává i doba kdy jsem nemusela platit do srpna zdravotní a sociální pojištění? A popřípadě z čeho se to vypočítá. Děkuji […]

Zobrazit
 

Zahraniční studijní pobyt – sociální + zdravotní pojištění

Dobrý den, jedu na rok na zahraniční studijní pobyt do Asie a zajímalo by mne, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním. Studium nemám přes svou VŠ tady v ČR, budu ji kvůli tomu muset přerušovat, takže zde prakticky nebudu studentem. Vím o možnosti podat si žádost o posouzení postavení studia na vysoké škole […]

Zobrazit
 

Kdo platí zdravotní pojištění za studenta

Dobrý den, Přišel mi dopis ze Zdravotní oborové pojišťovny, že od 1. 9. 2017 až do teď neví, kdo je mým plátcem zdravotního pojištění. Od 1. 9. 2017 jsem studentem Nástavbového studia a domníval jsem se, že toto má na starost škola (zařídit platbu zdravotního). Chci se vás tedy zeptat, stačí, když zajdu na OZP […]

Zobrazit