Náhrada mzdy za prvních 14 dní

Konec pracovního poměru a neschopenka

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, 13.6 jsem byl uznán práce neschopným a 21.6 nastupuji na operaci, ale 15.6 mi končí pracovní poměr na dobu určitou. Chci se zeptat, co bude dál? Bude neschopenka platná? Můžu jít na operaci bez toho, abych si ji musel sám zaplatit? Mám nárok na nemocenské? děkuji

Zobrazit
 
 

Proplacení neschopenky po skončení rodičovské dovolené

Dobrý den, dne 11. 9. 2016 mi skončila dvouletá RD, ale od 12. 09. 2016 jsem nastoupila na neschopenku. ČSSZ mi proplatila 4 dny od 15. dne nemoci, ale jiné peníze mi nepřišly. Mám nárok na proplacení prvních 14. dní od zaměstnavatele, kde mám smlouvu na dobu neurčitou? Zaměstnavatel o nástupu na neschopenku věděl, bylo […]

Zobrazit
 

Nemocenská kvůli rizikovému těhotenství

Dobrý den, jsem těhotná a doktor mě doporučil jít na „rizikové těhotenství“, tzn. zůstat doma v pracovní neschopnosti. Chtěla jsem se zeptat, kdo mi bude vyplácet nemocenské dávky, když jsem v klasickém zaměstnaneckém poměru na smlouvu, na dobu neurčitou. Jestli stát anebo zaměstnavatel? Předem velice děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Změna u nemocenské v roce 2016 – placené i první 3 dny?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, protože jsem to i slyšela, že by se od dubna tohoto roku měly změnit podmínky u vyplácení nemocenské, že by se snad měly platit i první tři dny. Co je na tom pravdy a jaké jsou v nemocenské změny, jestli tedy jsou Děkuji

Zobrazit
 

Nemocenská – náhrada mzdy za prvních 14 dní

Dobrý den, v měsíci lednu 2016 jsem byl na nemocenské, kterou jsem ukončil k 30 lednu 2016, následně sem k 1. únoru ukončil pracovní poměr. Od OSSZ sem dostal vyplacenou nemocenskou na účet, ale od bývalého zaměstnavatele za prvních 14 dni (respektive 11 dni) sem peníze ještě nedostal. Je povinná lhůta, kdy mi to musí vyplatit? […]

Zobrazit
 

První tři dny neschopnosti u dvou zaměstnavatelů

Dobrý den, pracuji u dvou různých zaměstnavatelů, vykonávám stejnou činnost, v pondělí a středu u jednoho a úterý, čtvrtek a pátek u druhého. Z předchozích odpovědí jsem pochopila, že musím mít dvě PN. Konkrétně nastoupím na PN v pátek. Chtěla jsem se zeptat, jak je to potom s určením prvních tří dnů neplacených a dalších […]

Zobrazit