Nárok na důchod a péče o dítě do 4 roků

Pečující osoba a práce na dohodu DPP nebo DPČ

Dobrý den, jsem vedena jako pečující osoba druhé osoby, která je ve II. stupni závislosti. Momentálně nepracuji a zdravotní pojištění za mě hradí stát. Je možné si přivydělat formou DPP nebo DPČ? Pokud se nechám zaměstnat na dohodu, kdo bude nadále hradit zdravotní a sociální pojištění a jak je to s nárokem na nemocenskou? Děkuji

Zobrazit
 
 

Osoba pečující o dítě do 7 let – mám nárok a jak postupovat?

Dobrý den, jsem momentálně vedena na úřadu práce po skončení rodičovského příspěvku již rok. Dcera je momentálně přijata do školky, avšak vzhledem k tomu, že jí byla diagnostikována vývojová dysfázie a dcera v školce nejí žádné jídlo, musím dceru vyzvedávat po obědě. Tj. dcera je ve školce pouze dopoledne 4 hodiny. Úřad práce mi vypisuje doporučenky […]

Zobrazit
 

Péče o osobu blízkou nebo o dvě děti do 15 let

Dobrý den, dovoluji si obrátit se na Vás s dotazem. Mám dvě děti 7 a 3,5 roku, v  současné době jsem doma čtvrtým rokem s druhým dítětem (v zaměstnání jsem požádala o rok neplaceného volna), neboť zároveň pečuji o téměř 90letou babičku a dceru nevzali do MŠ. V současné době již navštěvuje dopoledne MŠ, starší […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě do 7 let věku a příjem z pronájmu

Dobrý den, nyní pečuji o dítě do 7 let věku.  Zdravotní pojišťovna, za mě hradí zdravotní pojištění a sociální pojištění je dobrovolné. Za nedlouho začnu pronajímat byt a také, pracuji na dohodu v době, kdy dcera navštěvuje školku. Zajímám mě, zda mohu mít příjem z pronájmu a zároveň být vedena, jako pečující o dítě do […]

Zobrazit
 

Co můžu dělat po skončení rodičovské dovolené?

Dobrý den, v červenci mi končí rodičovská dovolená. Dítě dovrší 5.7.2021 4 let. Končí mi tedy RD přesně v tento den? Ráda bych však zůstala nadále doma – ženou v domácnosti. Jaké mám povinnosti a možnosti – kam se nahlásit, co si platit nebo co mi může být placeno? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Prodloužení pobírání rodičovského příspěvku nebo péče o dítě do 7 roků

Dobrý den, na jaře 2017 jsem porodila druhé dítě. Stanovila jsem si rodičovský příspěvek na 2 roky. Chci být ale s dětmi doma i poté. Vím, že se mohu nahlásit na pojišťovně (péče o dítě) a stát za mě platí ZP. Ale nevím, jaká doba se počítá/nepočítá do důchodu (nebo jak je to z hlediska […]

Zobrazit