Nárok na nemocenskou 6 týdnů před porodem

Peněžitá pomoc v mateřství po návratu ze zahraničí (práce v Irsku)

Dobrý den, s přítelkyní žijeme v Irsku téměř dva roky a ona teď otěhotněla. Termín porodu je 19. 1. 2021, ale jelikož přítelkyně nevěří irské zdravotní péči, rozhodli jsme se ke konci října vrátit do ČR. Chtěl bych se zeptat, zda-li by v tomto případě měla přítelkyně nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Jelikož přijedeme […]

Zobrazit

Nemocenská při skončení PP na dobu určitou bez nároku na PPM?

Dobrý den, ráda bych poprosila o názor a pomoc. Od 1. 2. 2020 jsem zaměstnaná na dobu určitou do 30. 6. 2020. Již v únoru jsem zjistila, že jsem těhotná a od března jsem s rizikovým těhotenstvím v pracovní neschopnosti. Chtěla jsem se zeptat, jak mám postupovat v případě, že už teď vím, že nemám […]

Zobrazit

Nemocenská před porodem, když nemám nárok na mateřskou

Dobrý den, na mateřskou dovolenou nastupuji 25.7. PN mi konci 24.7 ale na mateřskou nemám nárok, takže 6 týdnů před porodem se začíná pobírat nemocenská dávka. A já se chci zeptat, jak to s ni je, zda na ni mam nárok? Jsem zaměstnaná od prosince 2016, ale momentálně na PN od 29.6 A když na […]

Zobrazit

Nemocenská v souvislosti s porodem pro OSVČ

Dobrý den, jsem OSVČ a termín porodu mám 16. 8. 2017. Nemocenské pojištění jsem si nestihla platit 270 dní před porodem. Při konzultaci se sociálkou mi bylo sděleno, že mi stačí 3 splátky nemocenského pojištění a budu mít nárok na nemocenskou související s porodem. Platila jsem si tedy 5 měsíců 155 Kč/měsíčně. Dnes mi však […]

Zobrazit

Z pracovní neschopnosti zpět do práce před porodem

Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat, jsem zaměstnaná, otěhotněla jsem a kvůli ranním nevolnostem jsem na neschopence, pracovala jsem do dubna 2017. Teď jsem ve 4 měsíci a chtěla bych se vrátit do práce, aspoň na 3 měsíce, neponíží se mi tím průměr mateřské, když jsem byla v PN a z kolika posledních měsíců […]

Zobrazit

Neschopenka v době před porodem a po porodu

Dobrý den, v současné době jsem v pokročilém stádiu těhotenství a jedná se o těhotenství rizikové. Těsně před otěhotněním jsem nastoupila do práce, ale v současné době jsem na neschopence. Jelikož nesplňuji kritéria pro čerpání mateřské dovolené (před nástupem do zaměstnání jsem byla cca 18 měsíců na pracovním úřadě vedená jako nezaměstnaná), tak otec dítěte, […]

Zobrazit