Nárok na OČR 2024

Ošetřovné a škola s výukou 2 dny v týdnu od 8.6.2020

Dobrý den, prosím o informaci, zda se může pobírat ošetřovné, když dítě od 8. 6. 2020 nastoupí do školy, ale výuku má pouze 2 dny v týdnu. Lze na dny, kdy nebude výuka ve škole a bude tedy opět dítě doma pobírat ošetřovné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Kdo má nárok na ošetřovné po 25. 5. 2020

Dobrý den, chtěla bych od 1. června nastoupit na ošetřovné kvůli neumístění dcery do školy z důvodu sdílení společné domácnosti mých nemocných rodičů. Do teď jsem ošetřovné nepobírala, protože jsme to nějak s rodiči zvládali.  Ale teď nastupuje tatínek na operaci a maminka už odmítá hlídat! Je tedy možné nastoupit až od 1. 6. 2020?

Zobrazit
 

Ošetřovné po otevření školy a částečná docházka do zaměstnání

Dobrý den, mám stručný dotaz. Pobírám ošetřovné. Když půjdu na pár dní do práce, mohu nadále pobírat ošetřovné? Dceru do školy neposílám. Žijeme v domácnosti s nemocným dědou – po operaci srdce, rakovina. Dcera je astmatik a alergik. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Ošetřovné při neumístění dítěte do školy – ohrožení zdraví babičky

Dobrý den, bydlíme v rodinném domě babičky, kde se babička stará o prababičku (babička 70 let-bere léky na vyšší tlak a často kašle, prababička 93 let – asi před 2 lety operovaný nezhoubný nádor v obličeji, poté další ozařovaný – chodí na kontroly 2 ročně). V přízemí, já s manželem a 2 dětmi máme byt […]

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné a rodičovský příspěvek současně

Dobrý den, předčasně ukončuji rodičovskou dovolenou a jdu do nové práce. Pochopitelně bude problém, když dítě onemocní, brát si OČR v tří měsíční zkušební době. Zároveň nestíhám dočerpat rodičovský příspěvek a raději předčasně ukončuji. Pokud dítě onemocní a vzal by si OČR manžel. Ten tedy s námi nežije. A teď tedy dotaz. Dostane vyplacené OČR, […]

Zobrazit
 

Ošetřovné a vycházky

Dobrý den, prosím o radu. Před 3 týdny jsem nastoupila po rodičovské dovolené do zaměstnání (na dobu určitou, bez zkušební doby). Nyní mi můj 4-letý syn, kterého mám ve vlastní péči, onemocněl. Tudíž jsem na paragrafu. Mám přítele, který s námi žije, ale není otcem dítěte. Na konci týdne přijede ze zaměstnání na 2 dny […]

Zobrazit