Nárok na ošetřovné v květnu a červnu

Nárok na ošetřovné při rotační výuce po otevření škol

Dobrý den, měla bych dotaz, od ledna čerpám bez přerušení na dceru ošetřovné. V březnu 18. 3. 2021 ji bylo 10 let. Ošetřovné jsem nepřerušila. Nyní bude navštěvovat v rámci rotací základní školu. Budu mít nárok na ošetřovné, samozřejmě pouze za dny kdy nebude dcera navštěvovat ZŠ v případě, že vyplním žádost o ošetřovné, navazující […]

Zobrazit
 
 

Ošetřovné a insolvence – provádí se srážky u ošetřovného?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se započítá do příjmu i ošetřovné. Mám insolvenci. Insolvenční správce při 3 měsíční kontrole sdělil toto: Ze součtu Vašich příjmů v měsíci dubnu ve výši 12 424,- Kč (mzda 7574,- Kč + ošetřovné 4 850,- Kč) měla být provedena srážka ve výši 2 526,- Kč. Zaměstnavatel provedl srážku […]

Zobrazit
 

Do kdy je nárok na ošetřovné – děti dostanou vysvědčení už v pátek

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, do kdy je vlastně nárok na ošetřovné? Děti jsem si v květnu i v červnu nechala doma. Žijeme jednom domě, s mojí starou matkou, která je už hodně nemocná. Má problémy se srdcem, a taky cukrovku, a tak jsem nechtěla nic riskovat. Četla jsem, že na ošetřovný by měl být nárok až […]

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné na dítě, když onemocní v červnu 2020

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat. Když jsem dceru poslala do školy a jeden týden jí nechám doma, z důvodu nemoci mám nárok na ošetřovné nebo už musím mít potvrzenou ošetřovačku od dětského lékaře? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné zpětně za květen

Dobrý den, je možné zažádat zpětně o ošetřovné 12 letého syna, o kterého se stará otec, který s ohledem na tuto situaci pracoval z domova, tzv. home office? Má tedy nárok na ošetřovné za celý květen? A nyní, když syn opět chodí od 9. 6. 2020 na 3 dny v týdnu do školy, má smysl […]

Zobrazit
 

Ošetřovné a škola s výukou 2 dny v týdnu od 8.6.2020

Dobrý den, prosím o informaci, zda se může pobírat ošetřovné, když dítě od 8. 6. 2020 nastoupí do školy, ale výuku má pouze 2 dny v týdnu. Lze na dny, kdy nebude výuka ve škole a bude tedy opět dítě doma pobírat ošetřovné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit