Nárok na porodné v roce 2024

Nárok na porodné – s otcem dítěte nežijeme

Dobrý den, mám dotaz, ohledně nároku na porodné. Jsem nyní těhotná, ale žiju sama, a tak to bude i po narození dítěte. Otce chci nechat zapsat do rodného listu, ale nebydlíme spolu a ani to neplánujeme. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na porodné, a jak se to bude počítat? Předem děkuji

Zobrazit
 
 

Budu mít nárok na porodné na dvojčata – narodí se leden 2022?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat – máme 2 letého chlapečka, a v lednu 2022, by se nám měla narodit dvojčata. V jaké výši, bude prosím porodné? Četla jsem, že na druhé dítě, má být porodné 10 000 Kč, ale zase tam psali, že na dvojčata je to 23 000 Kč. Jak se to řeší v případě, že druhé dítě […]

Zobrazit
 

Budeme mít nárok na porodné na druhé dítě?

Dobrý den, Čekáme narození druhého miminka letos na konci prosince. Prvnímu je už 6 a půl roku. Chci se zeptat, zda budeme mít nárok na porodné, pokud manželova mzda činí průměrně 15.500 Kč. Já jsem už dva měsíce na neschopence, a budu až do porodu? Nemocenská je cca 12 – 13 000 Kč? Pokud ano, kam […]

Zobrazit
 
 

Máme nárok na porodné, když otec je OSVČ?

Dobrý den, s přítelem čekáme první dítě (má se narodit v prosinci). Já jsem od července 2021 na nemocenské a od 13. 11. 2021 nastupuji na mateřskou. Přítel byl půl roku evidován na úřadě a od 1. 6. 2021 je OSVČ. Jaký je jeho příjem, když zatím nepodával daňové přiznání (bude až v roce 2022)? Děkuji […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné u nezletilé matky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli bych měla mít nárok na porodné. Je mi 17let, 18 mi bude v dubnu 2021 a koncem ledna 2021 bych měla porodit. Bydlím se svou matkou. Bude se její příjem také posuzovat, já žádný nemám, otec dítěte se mnou není a nic mi nedává. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nárok na porodné – otec dítěte je začínající OSVČ

Hezký den, chtěla bych se zeptat: Já jako nastávající matka, jsem od srpna 2020 nezaměstnaná. Přítel byl od července 2020, asi 3 měsíce nezaměstnaný a poté začal dělat na živnost. Daňové přiznání bude podávat až v roce 2021. Můj dotaz zní, čím má doložit své příjmy? Když přiznání ještě nepodal a dcera se nám narodí koncem […]

Zobrazit